Malõgina pääses veerandfinaali, Iila langes välja

Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev/ETL

ITF-i W25 turniiril Sunderlandis alistas Elena Malõgina (7) Anouk Koevermansi (Holland, WTA 472.) 6:4, 6:1 ja jätkab veerandfinaalis.

Esimene sett oli tasavägine, mõned geimid väga pikad, aga ühtki murret enne seisu 5:4 ei olnud. Siis aga võitis Malõgina vastase servigeimi ja läks oma teed. Teises setis kaotas ta küll oma servil esimese geimi, aga võitis siis kuus järjest ehk teisisõnu tegi “kinnise muna”. Malõgina servis soliidselt, sai esimest pallingut sisse 74% ja võitis 68% esimese servi punktidest.

Veerandfinaalis kohtub Malõgina Julia Middendorfiga (Saksamaa, WTA 380.), kes avaringis lülitas välja teisena asetatud Marie Benoit’ (Belgia). Muide, 2021. aastal pääses sai tollal veel 18-aastane (praegu 20) Middendorf vabapääsme Stuttgardi WTA 500 turniiri kvalifikatsiooni, pääses sealt edasi ja kohtus avaringis Anett Kontaveidiga, kellele sakslanna kaotas 2:6, 3:6.

Õhtupoolikul oli Malõgina koos Freya Christiega (Suurbritannia) võidukas ka paarismängus. Esimesena asetatud paar alistas Abigail Amose ja Danielle Daley (Suurbritannia) 3:6, 6:3, 10:4.

Näsbypark’i W15 turniiril kaotas Elisabeth Iila teises ringis Jana Otzipkale (Belgia) 1:6, 4:6.