Malõgina jõudis paarismängus veerandfinaali, kuid Kaul sealt edasi ei saanud

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Kaks Eesti naismängijat tegid täna ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiridel kaasa paarismängus. Elena Malõgina jõudis Monastiris nii kaugele, kuhu Maria Lota Kaul Platja d’Aros oli juba jõudnud, kuid sealt edasi ei saanud.

Kui sissejuhatus on ehk pisut keerukas, siis lugu oli selles, et Malõgina ja tema paariline Alice Robbe (Prantsusmaa) täna alles alustasid turniiri ja nii oligi esimene samm kohe veerandfinaali, kui 6:4, 6:4 võideti Itaalia paar Eleonora Alvisi/Alice Benvegnu. Malõgina/Robbe olid esimeses setis taga 0:3 ja teises 1:3, aga mõlemal juhul tegid pärast kaotusseisu jäämist kaks servimurret ja võitsid seega sama tulemusega.

Veerandfinaalis lähevad Malõgina/Robbe kokku teisena asetatud Tamara Curovici (Serbia) ja Lisa Ponomariga (Saksamaa).

Kaul ja tema 17-aastane paariline Sebastianna Scilipoti (Šveits) olid Hispaanias juba jõudnud veerandfinaali ja olid nüüd omakorda vastamisi esimesena asetatud hispaanlannade Yvonne Cavalle-Reimersi ja Angela Fita Boludaga. Kui esimene sett kuulus kindlalt favoriitidele 6:2, siis teises setis läks kõvaks andmiseks. Kaul/Scilipoti murdsid servi esimesena ja asusid juhtima 4:2, kuid nüüd alles läks lahti tõeline servimurdmise paraad. Pärast seisu 4:4 olid hispaanlannad kaks korda murdega ees ja servisid matši võiduks, aga Kaul/Scilipoti murdsid mõlemal juhul tagasi. Paraku läksid tie-break’is kiiresti 4:0 ette hispaanlannad ja võitsid 7:4 ehk mängu 6:2, 7:6.