Malõgina alustas üksikut võiduga, paarismängus langeti aga Kauliga välja

– Elena Malõgina / Foto: ETL

ITF-i turniiril (W15) Alkmaaris tuli täna platsile Eesti meister Elena Malõgina ja võidukalt. Paarismängus pidi Malõgina paraku koos Maria Lota Kauliga vastu võtma kaotuse.

Üksikmängus sai Elena Malõgina (WTA 572.) kuuenda asetuse ja kohtus avaringis Usbekistani tennisisti Sevil Yuldashevaga (WTA 1291.). Eesti kolmas reket saavutas võidu kahes setis tulemusega 6:3 6:4. Esimeses setis murti kohe alguses vaheldumisi pallingugeim, ent otsustavaks sai siiski seisul 2:2 Malõgina realiseeritud servimurre, mis sillutas lõpuks tee 6:3 setivõidule.

Teine sett kulges tasavägisemalt ja korra jäi Malõgina servi loovutamise järel kaotusseisu 1:2, ent kohe järgmises geimis viigistas. Seti lõpus murdis Malõgina veel korra vastase pallingu ja ka teine sett talle – 6:4.

Malõgina hoidis oma servigeime palju kindlamini, pikaks venisid just Yuldasheva servigeimid. Malõgina realiseeris 11-st murdepallist 5, vastane omakorda 5-st 2.

Paarismängus mängisid Malõgina ja Kaul esimeses ringis Hollandi-Bulgaaria dueti Isabelle Haverlag (Holland)/AniVangelova (Bulgaaria) vastu. Neljandana asetatud vastased võitsid kohtumise 6:4 7:5. Tuleb märkida, et meie paaril oli võimalus mängu pööre tuua. Peale kaotatud avasetti alustati teist setti hästi. Juhiti ühe murdega 3:0 ja 4:2, ent sellest ei piisanud. Viimased geimid olid tasavägised. Vabalt võinuks 2.sett ka kiiresse lõppmängu minna, sest seisul 5:6 otsustas geimi ja lõpuks ka kogu matši saatuse otsustav punkt.