Maileen Nuudi jõudis paarismängus poolfinaali, teised eestlannad kaotasid napilt

Maileen Nuudi. / Foto: Igor Pissarev

Viis Eesti naistennisisti mängis täna pärastlõunal ja õhtul ITF-i turniiride veerandfinaalides, kuid edasi poolfinaali pääses neist ainult Maileen Nuudi Bastadi W35 turniiril. Tegelikult võitsid eestlannad viis setti kaheksast, aga seisul 1:1 mängitud tie-break’is jäid kõik alla.

Nuudi ja Sandra Samir (Egiptus, 4) alistasid Vladlena Bokova (Ukraina) ja Iva Marinkovici (Rootsi) 6:3, 6:4. Mõlemad setid kulgesid sarnaselt: Eesti/Egiptuse paar läks murdega ette, vastased võtsid selle tagasi, aga lõpus (seisudel 4:3 ja 4:4) tegid otsustava murde taas Nuudi/Samir. Sealjuures oli vastastel murdepalle isegi rohkem, aga nad realiseerisid neid 10st 2, samal ajal kui Nuudi/Samir 6st 4.

Poolfinaalis kohtuvad Nuudi/Samir noorte rootslannade paariga Linea Bajraliu (17-aastane) ja Bella Bergkvist Larsson (18).

Elena Malõgina mängis sama turniiri veerandfinaalis koos Fanny Östlundiga (Rootsi), kuid esimest asetust õigustada neil ei õnnestunud. Nad kaotasid Norra paarile Emilie Elde/Carina Syrtveit 7:6, 4:6, 10:12. Esimeses setis olid norralannad murdega ees, kuid Malõgina/Östlund viigistasid 4:4 ja võitsid tie-break’i 7:5, tehes settpallil teise minimurde, vastastele jäi kirja üks. Teises setis otsustas norralannade üks murre seisul 4:4 ning järgnes väga tasavägine tie-break. Korraks pääsesid Malõgina/Östlund 6:3 ette, kuid siis jäädi 6:7 taha. Eesti-Rootsi paar teenis esimese matšpalli seisul 9:8, aga vastased seisudel 10:9 ja 11:10 ning neist teine realiseeriti.

Sama napilt kaotasid Andrea Roots ja Žanel Rustemova (Kasahstan) Antalyas esimesena asetatud paarile Natalia Siedliska (Saksamaa)/Doga Türkmen (Türgi). Tulemus oli 6:3, 2:6, 9:11. Esimeses setis tegid Roots/Rustemova väga hea seeria, kui läksid 0:2 pealt 5:2 ette, kuid teises setis võimalusi polnud. Tie-break kulges rohkete minimurretega, kuid Rootsil ja tema paarilisel matšpalli polnud. Nad tulid välja raskest seisust, kui vastased asusid servima seisul 7:4, ent õnnestus jõuda viigini 9:9. Siis aga võitis esimese asetusega paar kaks viimast punkti.

Omapärase tulemusega 1:6, 6:0, 5:10 jäid Grete Gull ja Anna Maria Tottrup Kuršumlijska Banja W15 turniiril alla Jekaterina Kazionovale (-) ja Magdalena Stoilkovskale (Põhja-Makedoonia). Teises setis suutsid eestlannad võita seisul 40:40 kolmes geimis otsustava punkti, aga kui algas otsustav tie-break, siis enam taolist edu ei tulnud. Gull/Tottrup jäid taha koguni 0:7, aga võitsid siis vastase servil kaks punkti ja imeväike lootus tekkis. Kuid oma servil kaotati üks punkt kahest ja uuesti said eestlannad servida seisul 4:9. Siis tundus juba olevat hilja ja teise matšpalli vormistasid vastased võiduks.