fbpx
Close

Maileen Nuudi ei pääsenud Tallink Openil paarismängu finaali

Lesley Pattinama Kerkhove ja Maileen Nuudi. / Foto: igor Pissarev

Maileen Nuudi ja Lesley Pattinama Kerkhove (Holland) kaotasid ITF-i W40 turniiril Tallink Open paarismängu poolfinaalis väga napilt.

Nad jäid alla Itaalia paarile Deborah Chiesa/Lisa Pigato 2:6, 6:1, 8:10. Otsustav tie-break oli algusest peale tasavägine. Vahepeal pääsesid itaallannad küll kahe punktiga (5:3 ja 6:4) ette, kuid Nuudi/Pattinama viigistasid 6:6 ja läksid ka 8:7 ette, mis oli nende teine eduseis 2:1 järel. Kuid Chiesa/Pigatol õnnestus võita kaks punkti oma servil ja realiseerida kohe esimene matšpall Eesti/Hollandi paari servil.

Statistika näitab, et itaallannade esimese servi protsent oli suurepärane 86, aga paarismängus ongi tavaliselt nii, et püütakse servida kindla peale ja rohkem panustada täpsusele. Kuid samas see hea protsent mingit edu ei toonud, sest kolm servimurret oli võrdselt mõlemal. Nuudi/Pattinama said esimest servi sisse 68%, kuid võitsid esimeselt pallingult protsentuaalselt rohkem punkte (62 vs 55%). Üldpunktid olid lõpus viigilised 53:53.

Üksikmängus said poolfinaali kaks favoriiti, kel tuleb kohtuda türklannadest üllatajatega. Nimelt alistas Zeynep Sonmez täna veerandfinaalis esimesena asetatud Pattinama ja kohtub Lina Gjorcheskaga (Põhja-Makedoonia, 3). Teises poolfinaalis on arvatav peafavoriit Yanina Wickmayer (Belgia) vastamisi kvalifikatsiooni läbinud Berfu Cengiziga. Samas on W40 turniiril koosseis siiski üsna ühtlane – kui Gjorcheska on neljast poolfinalistist parima edetabelikohaga (235.), siis ka türklannad kuuluvad TOP400 sisse – vastavalt 348. ja 374.

scroll to top