fbpx
Close

Kristjan Tamm võitis endise esisaja mängija!

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tamm saavutas Doha ITF-i M15 turniiril suurepärase võidu, kui alistas esimesena asetatud Marius Copili (Rumeenia, ATP 377.) 7:6, 7:6.

Nagu eile kirjutasime, oli Copil veel 2019. aastal maailma esisaja mängija, kusjuures tema parim edetabelikoht on olnud 56. Copil on üheksa aastat tagasi Kaasani Challengeril kaotanud ka Jürgen Zoppile, kes selle turniiri võitis.

Kummalgi oli vaid üks servimurre ja need tulid järjest. Esimeses setis läks Tamm murdega ette 3:2, aga rumeenlane vastas samaga järgmises geimis. Nii otsustasid mõlemas setis mängu tie-break’id, kus Tamm oli kindlam. Esimese seti tie-break’is teenis Tamm olulise minimurde seisul 4:4 ja võitis seejärel kaks punkti oma servilt. Teise seti tie-break’is võitsid servijad kõik punktid seisuni 5:5, kui Tamm tegi minimurde ja taas lõpetas seti ja nüüd ka matši oma servilt.

Tamme servigeimid olid selles mängu märksa pikemad ja tema pallingul mängiti 90 ja vastase servil 73 punkti. Seetõttu ei olnud Tamm protsentuaalselt oma servil punktide võitmisel vastasest parem, aga kuna tema servil mängiti rohkem punkte, siis kokkuvõttes jäi ta punktidega peale 83:80. Kõige tähtsam on aga see, et Tamm päästis 9st murdepallist 8 ja ise realiseeris 2st 1 – vastasel oli murdevõimalusi rohkem, aga see ei mõjutanud tulemust.

Poolfinaalis kohtub Tamm Kumojun Sultanoviga (Usbekistan, 3), kes on maailma edetabelis 490. kohal. Tamm ja Sultanov mängisid noorteklassis koos, aga pigem oli usbekk tollal Kenneth Raisma rivaal, sest ta asus parimal nädalal juunioride edetabelis 29. kohal. Tamm aga noorteklassis esisajasse ei küündinud. Sultanov on võitnud kolm ITF-i turniiri ja tänavu saanud esikoha M25 turniiril.

scroll to top