Maileen Nuudi alistas endast edetabelis kõrgemal asetseva ungarlanna

Maileen Nuudi / Foto: Igor Pissarev/ETL

Sellel nädalal on mitmed Eesti naistennistid kaasa löömas ITF-i turniiridel. Üksikmängus on ainsana võistlustulle jäänud Maileen Nuudi.

Taanis Koges peetaval W25 turniiril peab oma teise ringi kohtumise Maileen Nuudi homme. Esimeses ringis alistas Nuudi (WTA 543.) endast ligemale kakssada kohta edetabelis kõrgemal asetseva ungarlanna Natalia Szabanini (347.) kolmes setis 3:6, 7:5, 6:1. Szabanin omas turniiril neljandat asetust. Mäng kestis 2 tundi ja 20 minutit. Kuni otsustava setini kulges mäng tasavägiselt, kuid ohtlikkusse tsooni Nuudi ei sattunud. Otsustav sett oli juba võidu vormistamine. Pääsu eest veerandfinaali kohtub Nuudi sakslanna Chantal Sauvant’iga (638.), kes peaks olema igati võidetav.

Soomes Savitaipales W15 turniiril jõudis Anet Angelika Koskel samuti teise ringi kindla 6:1, 6:1 võiduga jaapanlanna Naoko Eto üle. Teises ringis tuli kaotus vastu võtta Anna Hertelilt (Poola, 8) tulemusega 4:6, 4:6. Avaringis langes välja Liisa Varul. See-eest paarismängus mängib kolm eestlannat poolfinaalis. Koskel on Weronika Baszakiga (Poola) esimesena asetatud. Veerandfinalis alistati paar Mercedes Aristegui (Hispaania)/June Bjork (Rootsi) tulemusega 7:5, 6:2. Elisabeth Iila ja Liisa Varul (4. asetus) olid aga ülitasavägise veerandfinaalis paremad Aada Inna/Eeva Ristolast (Soome) – 3:6, 7:5, 12:10.

W60 turniiril Hechingenis (Saksamaa) langes Elena Malygina välja avaringis, jäädes alla võõrustajale Carolina Kuhlile kolmes setis 6:3, 5:7, 5:7.