fbpx
Close

Maailma esireket pole ATP finaalturniiril settigi kaotanud

Novak Djokovic ja Alexander Zverev Tokyo olümpial. / Foto: Reuters/Scanpix

Samamoodi nagu US Openi tšempion Daniil Medvedev (Venemaa, 2) jõudis Torinos ATP finaalturniiril kolme võiduga alagrupist edasi ka maailma esireket Novak Djokovic (Serbia), aga tema võitis kõik mängud kahes setis.

Rohelise alagrupi viimases voorus alistas Djokovic asendusmängija Cameron Norrie (Suurbritannia) 6:2, 6:1. Nüüd oodatakse, et Djokovic ja kõik mängud kolmes setis võitnud Medvedev kohtuksid hooaja jooksul neljandat korda suures finaalis. Seni on Djokovic võitnud Medvedevit Australian Openil ja Pariisi Masters 1000 turniiri finaalis, kuid kaotanud US Openil.

Enne peavad aga mõlemad jagu saama poolfinaali vastasest, kelleks Medvedevile on Casper Ruud (Norra, 8), aga Djokovicile arvatavalt ohtlikum Alexander Zverev (Saksamaa, 3).

Djokovic juhib Zverevi vastu omavahelistes mängudes 7:3 ja koguni kolm korda on nad seni mänginud ka ATP finaalturniiridel, seal on seis 2:1 Djokovicile. Kuid slämmiturniiridel ei ole Djokovic veel Zverevile kaotanud, seal on seis 3:0. Serblase jaoks kõige hullem kaotus oli kindlasti tänavu olümpiamängude poolfinaalis, aga pärast seda on juba Djokovic saanud revanši US Openi poolfinaalis.

Medvedev ja Ruud kohtuvad Torinos laupäeval kell 15 ning Djokovic ja Zverev kell 22.

scroll to top