fbpx
Close

Daniil Medvedev jõudis eriliste probleemideta finaali

– Daniil Medvedev / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Daniil Medvedev (Venemaa, 2) mängib Torinos teist aastat järjest ATP finaalturniiri finaalis. Eelmisel aastal tiitli võitnud tennisist sai poolfinaalis kindlalt 6:4, 6:2 jagu Casper Ruudist (Norra, 8).

Nüüd võib ka mõista, miks maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) Rohelises alagrupis kõik mängud kahes setis võitis – tal polnud väärilisi vastaseid. Medvedev kulutas Punases alagrupis kõikide mängude võitmiseks kolm setti, aga teise grupi teise mehega sai kiiresti hakkama.

Kokku kolmes mängus ei ole Medvedev loovutanud ühtki servigeimi, samuti ka täna. Esimeses setis murdis ta Ruudi pallingu seisul 1:1 ja teises kaks korda alates seisust 2:2. Mededev lõi seekord ainult kolm ässa ja sai esimest servi sisse 66%, kuid võitis 84% esimese servi punktidest. Üheksas servigeimis loovutas Medvedev kokku vaid 10 punkti, viis esimesel ja viis teisel servil. “Arvan, et kõik minu mängud olid mõlemalt poolt kõrgetasemelised. Erinevad vastased ja stiilid. Mul õnnestus võita need kõik, aga tänagi polnud kerge mäng. Kuid loodan, et oma parima mängu teen alles finaalis,” ütles Medvedev.

Tennises on viimasel paaril hooajal räägitud suurest kolmikust ja nende jälitajatest, mis koosneb umbes viiest-kuuest kuni 25-aastasest mängijast. Nüüd on need grupid aga lagunenud. Suure kolmiku ühe liikme, Roger Federeri, puhul pole üldse teada, kas ta veel võistlustennist mängib ja millise tasemel. Natuke vajus sel hooajal ära ka Rafael Nadal. Omakorda on jälitajate grupist eraldunud Medvedev ja pisut temast taga ka Alexander Zverev (Saksamaa, 3). Tundub, et lähiajal peab suure kolmiku liider Djokovic tõrjuma just nende meeste rünnakuid. Kahega ta juba hakkama ei saanud, kui olümpial kaotas Zverevile ja US Openil Medvedevile.

scroll to top