fbpx
Close

Casper Ruud jõudis ATP finaalturniiril poolfinaali

Casper Ruud. / Foto: AFP Scanpix

Norralane Casper Ruud (8), kes pääses viimasena ATP finaalturniirile, jõudis Torinos poolfinaali, kui alistas Rohelise alagrupi viimases mängus Andrei Rublevi (Venemaa, 5) 2:6, 7:5, 7:6.

Rublev juhtis enne tänast mängu omavahelistes kohtumistes Ruudiga 4:0 ja oli teda ka tänavu kaks korda võitnud. Nüüd näis kõik minevat venelase järjekordse võiduni, kui ta avasetis sai Ruudist 6:2 jagu, aga viimasel ajal ebakindel Rublev mängis võimalused taas maha, sest oli ka teises setis murdega ees. Samamoodi murdis Rublev Ruudi pallingu esimesena ka otsustavas setis, aga kohe järgmises geimis võttis Ruud selle tagasi ja seis oli 3:3. Tie-break’is olid minimurded tasa Rublevi servil seisul 4:5, aga venelane kaotas siis pallingul punkti ja seisul 6:5 lõpetas Ruud mängu oma servil.

Mängu üldpunktid langesid Rublevi kasuks lausa 110:98, mistõttu olid ka enamik näitajaid venelasel paremad. Näiteks võitis ta esimeselt servilt 78% ja Ruud ainult 66% punktidest, ässad olid aga viigis 14:14. Murdepallidel oli norralane efektiivsem, kui võitis neid 5st 3, aga Rublev 11st 4.

Poolfinaalis kohtub Ruud nüüd Daniil Medvedeviga (Venemaa, 2), kes on sügisel oma kaasmaalasest Rublevist mänginud oluliselt paremini. Rublevil on olnud selge mõõn US Openist alates, enda edetabelikohale väärilise tulemuse saavutas ta viimati augustis Cincinnati Masters 1000 turniiril, kus jõudis finaali.

Rohelise alagrupi viimane mäng on tegelikult tähtsusetu, kui esikoha kindlustanud maailma esireket Novak Djokovic kohtub asendusmängija Cameron Norriega (Suurbritannia). On ka teada, et poolfinaalis mängib Djokovic Alexander Zvereviga (Saksamaa, 3), kes osutus serblasele takistuseks Tokyo olümpiamängude poolfinaalis, kuid US Openil sai Djokovic revanši.

scroll to top