Maailma esireket pääses ehmatusega, Ons Jabeur jätkab üllatavat teekonda

Ons Jabeur pressikonverentsil. / Foto: AFP/Scanpix

Naiste üksikmängus peeti Australian Openil pühapäeval neli kaheksandikfinaali, millest kolm lõppesid eeldatud tulemustega.

Suurüllataja on Ons Jabeur (Tuneesia, WTA 78.), ehkki tänase vastase Qiang Wangiga (Hiina, 27) kohtudes ta enam eriline autsaider polnud. Hiinlanna šansse hinnati kõrgemalt, sest ta lülitas ju välja Serena Williamsi, aga Jabeuril pole nii kardetavat vastast olnud. Jabeur võitis 7:6, 6:1, kuid esimeses setis päästis ta seisul 4:5 ka settpalli. Pärast seda oli mäng ühepoolne.

Jabeur on ga ühtlasi esimene mitte-Euroopa päritoluga aafriklanna, kes slämmiturniiril jõudnud veerandfinaali. Kaugemale ehk poolfinaali on jõudnud lõuna-aafriklanna Amanda Coetzer, kuid teda ei saa lugeda põlis-aafriklaseks nagu võib lugeda berberi rahvaste päritoluga Jabeuri.

Maailma esireketil Ashleigh Bartyl ei olnud kerge ülitugeva löögiga Alison Riske (USA, 18) vastu. Riske, kelle nimi passis on Alison Riske-Amritraj, sest ta abiellus mullu, viigistas kõigepealt avaseti kaotuse ja otsustavas setis 1:4 seisu, kuid lõpuks ikkagi Barty murdis tema servi ja võitis 6:3, 1:6, 6:4. Kuigi võidetud geimide ja murrete (mõlemal 4) osas olid vastased võrdsed, teenis Barty punkte pisut rohkem (72:70). Mäng oli samas üsna vigaderohke, sest kaks naist tegid kokku 35 äralööki, ent 58 lihtviga.

Kui Jabeuri muinasjutuline tee jätkub, siis 15-aastase Cori Gauffi oma sai otsa. Ta alustas Sofia Kenini (USA, 14) vastu hästi, aga lõpuks kaotas kindlalt 7:6, 3:6, 0:6. Natuke ka Gauffil vedas, sest tiitlikaitsja Naomi Osaka esitas tema vastu ääretult halva partii – mulje põhjal võiks öelda, et halvema, kui Belinda Bencic laupäeval Anett Kontaveidi vastu.

Sarnase tulemusega nagu Kenin võitis ka Petra Kvitova (Tšehhi, 7) Maria Sakkarit (Kreeka, 22) – 6:7, 6:3, 6:2. Eksperdid ütleksid praegu, et Barty ja Kvitova veerandfinaali võitja tuleb ka Australian Openi võitjaks, aga viimased slämmiturniirid on näidanud, et naiste tennises ei ole ekspertide arvamused enam pädevad.

Vaadake naiste üksikmängu tabelit ja tulemusi siit.