fbpx
Close

Maailma esireket langes Austraalias välja

Jelena Rõbakina pärast võitu. / Foto: AP/Scanpix

Austraalia lahtistel meistrivõistlustel langes pühapäeval välja maailma esireket Iga Swiatek (Poola), kes jäi 4:6, 4:6 alla Wimbledoni valitsevale meistrile Jelena Rõbakinale (Kasahstan).

Swiatek oli Rõbakinale kaotanud ka vahetult enne jõulupühi Dubais toimunud maailma tenniseliiga turniiril, kus poolatar jäi alla lausa 3:6, 1:6. Tänases mängus oli mõlemas setis kolm murret ehk siis kaks neist tegi Rõbakina ja ühe Swiatek. Teises setis läks Swiatek ette 3:0, aga pärast oma servi võitmist murdis Rõbakina Swiateki pallingu nulliga ja viigistas seejärel 3:3. Uuesti murdis Rõbakina Swiateki servi seisul 4:4. Pärast seda mängu olid nii meeste kui ka naiste üksikmängus välja langenud kaks kõrgema asetusega mängijat.

Rõbakina sai küll esimest servi sisse vähem kui Swiatek (vastavalt 56 ja 63%), ent ta võitis esimeselt pallingult märksa rohkem punkte (80 vs 57%). Ka ässadega oli Kasahstani tennisist parem 6:2 ja äralöökidega 24:15.

Teises seni peetud mängus sündis samuti väike üllatus, kui Jelena Ostapenko (Läti, 17) alistas Cori Gauffi (USA, 7) 7:5, 6:3. Kuigi Ostapenko on heas vormis olles ohtlik igaühele, ei osatud seda praegu arvata, sest viimasel ajal ei ole Läti esireket hästi mänginud. Näiteks eelmisel nädalal Adelaide’is kaotas Ostapenko esimeses ringis Anna Kalinskajale 3:6, 4:6 ja üle-eelmisel nädalal samas linnas teises ringis Irina-Camelia Begule (Rumeenia) 3:6, 0:6. Muide, sarnaselt langes ka Rõbakina neil turniiridel kiiresti välja, kaotades vastavalt Marta Kostjukile (Ukraina) ja Petra Kvitovale (Tšehhi).

Ostapenko puhul on ka teada, et võiduvõimalused on tal siis, kui ta suudab äralööke ja lihtvigu tasakaalus hoida. Täna tegi ta neid vastavalt 30 ja 27, olles seega plussis, kuigi Gauffi pluss (21 ja 14) oli veel suurem. Samas on selge, et pea igas mängus sunnib Ostapenko oma riskeeriva stiiliga vastast eksima rohkem kui vastane teda, mistõttu selle arvel tuleb talle punkte rohkem. Statistiliselt oli aga hoopis otsustav, et Gauff ei suutnud (eriti esimeses setis) realiseerida murdepalle, lõpuks olid tema numbrid 8st 1, aga Ostapenkol 3st 3.

scroll to top