Loobunud Naomi Osakat asendanud Kiki Bertens alistas maailma esireketi

– Kiki Bertens / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Jaapanlanna Naomi Osaka (3) pidi oma poolehoidjaile teatame kurva uudise, kui ta pärast WTA finaalturniriil Shenzhenis avaringi mängu võitmist oli sunnitud õlavigastuse tõttu loobuma.

Teda asendas Kiki Bertens (Holland, 10), kes saabus turniirile otse Zhuhai Elite Trophy finaalilt, kus ta kaotas Arina Sabalenkale (Valgevene). Ning kohe pandi Bertens nii-öelda vihma käest räästa alla, sest ta pidi Punases alagrupis kohtuma maailma esireketi Ashleigh Bartyga (Austraalia), kellele ta kõik viis varasemat omavahelist mängu oli kaotanud.

Kuid seekord kaotas Bertens ainult esimese seti ja siis võitis 3:6, 6:3, 6:4. Servi murdmisi oli selles mängus üllatavalt palju: Barty loovutas oma pallingugeimi seitsmel ja Bertens kuuel korral, ehk siis 28st geimist 13 murret. Igatahes oli Barty juba seti ja murdega ees 6:3, 3:2, kui Bertens tuli mängu tagasi ja võitis kaheksa geimi järjest, mis tähendas 4:0 edu otsustavas setis. Sellelt seisult jõudis Barty järele 4:3, ent nüüd hoidis Bertens otsustaval hetkel kaks korda oma pallingut ja võitis.

Tabeliseis muutus sellega segaseks, sest edasi võib pääseda ka Bertens. Temal ja Bartyl on üks võit ning nendega ühines ka tänase teise kohtumise võitja Belinda Bencic (Šveits, 7), kes sai jagu Petra Kvitovast (Tšehhi, 6) 6:4, 1:6, 6:3.

Muide, Kvitova on nüüd WTA finaalturniiril kaotanud kuus mängu järjest. See seeria algas 2015. aasta finaali kaotusest Agnieszka Radwanskale, seejärel Kvitova kaks korda ei osalenud ning mullu kaotas kõik kolm ja tänavu kaks mängu.

Punase alagrupi viimases voorus kohtuvad neljapäeval Barty – Kvitova ja Bertens – Bencic. Eriti segaseks läheb tabel juhul, kui Barty kaotab. Võidu korral on ta kindel poolfinaali pääseja ning teisena läheb edasi Bertens – Bencici mängu võitja.