Kolm Eesti noortennisisti jõudis Tamperes teise ringi

– Liisa Varul / Foto: Viktor Burkivski

ITF-i juunioride 4. kategooria turniiril Tamperes murdsid eestlastest teise ringi Lissi Kubre (4), Liisa Varul ja Alexander Georg Mändma.

Neidude turniiril sai Kubre väga raske võidu, kui alistas Clarissa Blomqvisti (Soome) 6:2, 4:6, 7:6, kuid otsustava seti tie-break tuli eestlannale suhteliselt kindlalt 7:3. Kolm setti vajas võitmiseks ka Varul, kes sai jagu Hannah Smithist (Suurbritannia) 7:5, 5:7, 6:1. Eesti neidudest langesid välja Aurelia Riga, Anet Angelika Koskel (7) ja Victoria Maria Mändma.

Alexander Georg Mändma sai erinevalt meie neidudest kindla võidu, kui alistas Jan Simonssoni (Rootsi) 6:2, 6:0. Alex-Andre Ojassalu mängis ühe seti võrdselt esimesena asetatud Maikel de Boesiga (Belgia), kuid kaotas 0:6, 6:7. Välja langes ka Oliver Ojakäär, kes kuulub Euroopa U14 klassi TOP20 sekka, aga ITF-i turniiridel teeb 14-aastane noormees alles esimesi samme.

Õhtupoolikul peetud paarismängu avaringi kohtumistes Eesti noormehed võidurõõmu ei tundnud, aga neidudest said teise ringi ehk veerandfinaali kolm eestlannat koos välismaalastest partneritega. Edukad olid Riga/Hannah Smith (Suubritannia), Varul/Alina Fedulova (Venemaa) ja Koskel/Tatjana Barkova (Venemaa, 2). Kaks viimati mainitud paari kohtuvad veerandfinaalis omavahel. Varul on seega ainus Eesti mängija, kes Tamperes jätkab mõlemas mänguliigis.