Kolm Eesti noortennisisti jõudis Tamperes teise ringi

– Liisa Varul / Foto: Viktor Burkivski

ITF-i juunioride 4. kategooria turniiril Tamperes murdsid eestlastest teise ringi Lissi Kubre (4), Liisa Varul ja Alexander Georg Mändma.

Neidude turniiril sai Kubre väga raske võidu, kui alistas Clarissa Blomqvisti (Soome) 6:2, 4:6, 7:6, kuid otsustava seti tie-break tuli eestlannale suhteliselt kindlalt 7:3. Kolm setti vajas võitmiseks ka Varul, kes sai jagu Hannah Smithist (Suurbritannia) 7:5, 5:7, 6:1. Eesti neidudest langesid välja Aurelia Riga, Anet Angelika Koskel (7) ja Victoria Maria Mändma.

Alexander Georg Mändma sai erinevalt meie neidudest kindla võidu, kui alistas Jan Simonssoni (Rootsi) 6:2, 6:0. Alex-Andre Ojassalu mängis ühe seti võrdselt esimesena asetatud Maikel de Boesiga (Belgia), kuid kaotas 0:6, 6:7. Välja langes ka Oliver Ojakäär, kes kuulub Euroopa U14 klassi TOP20 sekka, aga ITF-i turniiridel teeb 14-aastane noormees alles esimesi samme.

Õhtupoolikul peetud paarismängu avaringi kohtumistes Eesti noormehed võidurõõmu ei tundnud, aga neidudest said teise ringi ehk veerandfinaali kolm eestlannat koos välismaalastest partneritega. Edukad olid Riga/Hannah Smith (Suubritannia), Varul/Alina Fedulova (Venemaa) ja Koskel/Tatjana Barkova (Venemaa, 2). Kaks viimati mainitud paari kohtuvad veerandfinaalis omavahel. Varul on seega ainus Eesti mängija, kes Tamperes jätkab mõlemas mänguliigis.

polar.com

See võib Sulle huvi pakkuda

Austraalia, Hispaania ja Venemaa kindlustasid pääsu Davis Cupi veerandfinaali

Selline näeb välja Davise karikas. / Foto: erakogu Davis Cupi Maailmaliiga finaalturniiril Madridis lõppesid kolmapäeval …