fbpx
Close

Kõva sõna! Daniil Glinka kukutas dramaatilises heitluses kolmandana asetatud prantslase

– Daniil Glinka / Foto: Viktor Burkivski

Paf Openil Pärnus mängiti täna lõviosas otsustavaid kvalifikatsioonimänge, kuid kavas oli ka mitu põhitabeli esimese ringi kohtumist.

Hommikul selgus, et kvalifikatsioonist põhitabelisse ei lisandunud Eesti tennisiste. Ainsana sinna kohta püüdnud Kevin Suvi kaotas Pavel Shchaya-Zubrovile kindlalt 3:6 0:6.

Põhitabelis leiame seega kokku seitset Eesti tennisisti: Vladimir Ivanov, Kristjan Tamm, Kenneth Raisma, Daniil Glinka, Karl Kiur Saar, Carl Bret Parko ja Oskar Irdoja. Neist Glinka, Parko, Saar ja Irdoja said põhitabelisse tänu vabapääsmetele, mis eraldatakse korraldajamaale.

Esimeses ringis astus platsile täna kaks Eesti mängijat, Daniil Glinka ja Carl Bret Parko. Daniil Glinka (ATP 1093.) kohtus kolmandana asetatud prantslase Dan Added’iga (ATP 397.). Prantslase kontos on tänavu kaks esikohta 25,000 USD auhinnafondiga ja üks 15,000 USD auhinnafondiga turniiril. Seega väga tugev vastane. Aga viimastel ITF turniiridel on Glinka näidanud, et ta ei tunne endast nimekamate vastaste vasu aukartust. Seda tõestas ka tänane mäng. Esimeses setis tehti neli servimurret, mõlemale poole kaks ja nii liiguti kiiresse lõppmängu. Arvestades kohtumise kulgu oli isegi üllatav, et peale 1:2 seisu ei loovutanud Glinka Added’ile ühtegi punkti ja võitis seti 7:6(2).

Teine sett oli küll tasavägine, ent läks palju kiiremini, sest mängijatel polnud kasutada ühtegi murdepalli (!) ja mitte kordagi polnud tablool seisu 40:40. Vastupidiselt avasetile võitis seekord kiire lõppmängu veenvalt prantslane – 7:6(3).

Otsustav sett. Seda alustas Glinka väga võimsalt, asudes koguni kahe servimurdega juhtima 4:0! Järgmises pallingugeimis omas Glinka ka 5:0-i palli, ent lasi paraku vastase mängu tagasi. Et sellest veel vähe oleks. Glinka mängis 4:2 eduseisul maha kaks järjestikust geimpalli (40:15) ning varsti oldigi viiginumbrites 4:4… Läbi raskuste suutis meie mängija hoida pallingut ja asuda taas juhtima 5:4, kuigi Added’il oli kasutada ka üks murdepall. Nüüd kandusid pinged rohkem prantslase õlule. Seda oli tunda, sest topeltviga aitas viia Glinkal matš võiduka lõpuni – 7:6(2) 6:7(3) 6:4! Kõva sõna, sest vastas oli turniiri üks soosikuid. Loodame saada ka lisainfot koha pealt.

Veidi kohtumise statistikat (esimesena toodud Glinka numbrid): ässad 12-12, topeltvead 7-3, 1. servi õnnestumisprotsent 60%-62%, 1. servilt võidetud punktid 71%-69% ja 2. servilt võidetud punktid 46%-55%.

– Carl Bret Parko / Foto: Toomas Kuum

Carl Bret Parkol (ATP 1607.) polnud teisena asetatud prantslase Manuel Guinard’i (ATP 313.) vastu suurt sõnaõigust. 44 minutiga kujunesid Guinard’i võidunumbriteks 6:2 6:1.

Turniiri homsest ajakavast Eesti tennisistide esituste valguses kirjutame eraldi.

scroll to top