Ljudmilla Samsonova võimas mäng oli Kaia Kanepile liiast

– Kaia Kanepi / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Üle-eelmisel pühapäeval Berliini turniiri võitnud Ljudmilla Samsonova (Venemaa, WTA 65.) jätkas sealt, kus ta pooleli jäi ja võitis murul kaheksanda mängu järjest, kui alistas Wimbledoni turniiri avaringis Kaia Kanepi 6:4, 6:2.

Kuna punktid olid enamasti lühikesed, kestsid 18 geimi vaid tunni ja kolm minutit. Väga palju oli ässasid, eriti Samsonova poolelt, aga topeltvigu ja tõrjevigu. Umbes pooled punktid kestsid kas ühe või kaks lööki. Kui Kaia alustas servigeimi hoidmisega, siis alates Samsonova servilt seisul 0:15 teenis venelanna 12 punkti järjest! Sealhulgas oli Kaia servigeimi võitmine nulliga, aga tuleb kindlasti märkida, et Eesti teine reket jäi hätta vastase serviga – esimesest kaheksast tõrjest sai ta palli mängu vaid ühel.

Ometi see ei lugenud midagi, sest seti keskel hakkas rohkem eksima ka Samsonova ja Kaia sai murde tagasi – 3:3. Ilmselt järgmine geimi oligi otsustav. Samsonova tõrjus Kaia servil õnnestunult ja asus uuesti murdega ette. Pärast seda Kaial enam vastase pallingul võimalusi polnud ja teise seti kaotatud oma pallingud ainult kiirendasid kaotust, mis tundus juba esimese seti järel pigem kindel. Muide, teise seti esimese kolme geimiga, mis Samsonova kõik võitis, tegi ta 9 äralööki! Lõpuks olid äralöögid 29:6 Samsonova kasuks ja nende hulgas oli ka 11 ässa (Kaial kaks). Isegi lihtvigu tegi Kaia pisut rohkem (17:14), seega ei olnud ühtki elementi, kus ta oleks saanud mängu päästa.

Stefanos Tsitsipas ütles pärast esmaspäevast üllatuskaotust, et mängupraktika puudumine sai saatuslikuks. Kreeklane ei pidanud murul enne Wimbledoni ühtki kohtumist. Samamoodi toimis Kaia, ent tema on sellega viimastel aastatel harjunud, et mängib väljaspool slämmiturniire üsna vähe. Võib-olla poleks see tohtinud häirida, kuid eks Samsonova oli ka liiga tugev. Ainus, mis venelannale natuke miinuseid tõi, oli võrku tungimine, mille tagajärjel ta võitis 6st punktist ainult 2. Aga kuna enamik punkte lõppesid kiiresti, siis ei pidanudki Samsonova enda jaoks ebaõnnestunud mänguelementi kuigivõrd proovima.

Kaia jaoks jääb seni aasta parimaks slämmiturniiriks Australian Open, kus ta jõudis kolmandasse ringi ja omas sealgi matšpalli. Hästi alanud aastale Austraalias, kus lisaks mängis Kaia Gippsland Trophy finaalis, ei ole hiljem samaväärset lisa tulnud. Olümpiale Kaia ei sõida, arvatavasti mingil hetkel liitub ta USA turniriikarusselliga pisut enne slämmiturniiri.

Lisame veel kiiruudisena, et Wimbledonis hakkas pärast Kaia mängu lõppu vihma sadama, mistõttu endiselt pole kindel, kas Anett Kontaveit saab täna mängu alustada/lõpuni mängida või mitte.