fbpx
Close
PAF.ee

Kaks Eesti mängijat pääses ITF-i turniiridel põhitabelisse

– Tennis / Foto: Pixabay

Sel nädalal pidid kõik viis ITF-i turniiridel osalenud Eesti mängijat alustama kvalifikatsioonist ja neist kaks suutis selle takistuse läbida.

Haagis peetakse sel nädalal 25-tuhandeline turniir nii meestele kui ka naistele ning kõrgema auhinnafondi tõttu pidid nii Vladimir Ivanov kui ka Elena Malõgina, kes 15-tuhandelistel alati põhitabelisse mahuvad, alustama samuti kvalifikatsioonist. Edukalt läbis selle Ivanov (4), kes alistas Patrick Zahraj (Saksamaa) 4:6, 6:3, 10:6 ja Raphael Collignoni (Belgia, 12) 6:2, 6:2. Paraku kaotas Ivanov täna põhiturniiri avaringis Lucas Gerchile (Saksamaa, ATP 479.) 1:6, 2:6. Ivanov jätkab veel paarismängus, kus nad koos Jan Sabaniniga (Venemaa) peavad avaringi kohtumise homme. Malõgina (10) kaotas aga kohe kvalifikatsiooni 1. ringis napilt ameeriklannale Vivian Wolffile 4:6, 6:3, 10:12. Paarismängus Malõgina kaasa ei tee.

Meeldivalt üllatas Elizabeth Jürna, kes Palma del Rio (Hispaania) W25 turniiril pääses kvalifikatsioonist edasi. Ta alistas Ksenia Kolesnikova (Venemaa, 10) 6:3, 6:1 ja Marta Custici (Hispaania) 7:6, 1:6, 10:5. Põhiturniiril on Jürnal hea võimalus, sest ta kohtub avaringis teise kvalifikatsioonist edasipääseja Olga Parres Azcoltiaga (Hispaania). Jürna osaleb ka paarismängus koos Sabine Rutlaukaga (Läti), nad peavad avakohtumise teisipäeva hilisõhtul.

Kaks võitu sai Antalya M15 turniiril kirja ka Daniil Glinka (2), kuid sellest ei piisanud, sest arvukama osavõtjaskonna tõttu vajas ta edasipääsuks kolme võitu. Glinka alistas Sergis Kyratzise (Küpros) 3:6, 6:4, 10:8 ja Samuil Konovi (Bulgaaria) 6:3, 6:1, kuid kaotas Stefanos Sakellaridisele (Kreeka) 3:6, 2:6. Paarismängus Glinka kaasa ei tee.

Lissi Kubre proovis edasipääsu kvalikatsioonist Prokopljes (Serbia) W15 turniiril, ent andis seisul 1:5 loobumisvõidu Karola Patricia Bejenarule (Rumeenia).

scroll to top