Lissi Kubre tõusis ainsana asetatud mängijate kõrvale

– Valeria Gorlatš oli teises setis Sofia Cheklystova vastu raskustes / Foto: Toomas Kuum

Eesti meistrivõistluste naiste üksikmängus selgusid täna veerandfinalistid. Edasi pääses seitse asetatud mängijat ja Lissi Kubre.

Ei saa öelda, et tegemist olnuks üllatusega, kui Kubre alistas Liina Suurvariku (7) 6:4, 6:2 ja kohtub nüüd Helena Narmontiga (4), kes alistas samuti endast selgelt vanema vastase Anett Schuttingu 6:2, 6:2. Kui lisada, et Maileen Nuudi (2) võitis Helina Lille 6:1, 6:3, siis eelmise kümnendi või koguni eelmise sajandi Eesti tippmängijad noortele vastu ei saanud.

– Lissi Kubre / Foto: Igor Pissarev

Teist päeva järjest pidas asetatutest kõige tasavägisema mängu Valeria Gorlatš (6), kes võitis Sofia Cheklystova 6:4, 7:5. Ka siin polnud üllatus, et see mäng tasavägiseks kujunes. Cheklystova oli teise seti võitmisele lähedal, sest juhtis 5:2. Gorlatš kohtub poolfinaalis Elena Malõginaga (1), kes sai vaatamata laupäeva hommikul jala väänamisele siiski mängida ja võitis Aurelia Riga 6:4, 6:3.

Ülejäänud tänased võitjad olid Katriin Saar (3), Maria Lota Kaul (5) ja Anet Angelika Koskel (6). Koskel kohtub Saarega, aga ilmselt intrigeerivaimas veerandfinaalis lähevad vastamisi Nuudi ja Kaul. Eakaaslased, kelle vanusevahe on ainult 24 päeva, on rivaalid olnud juba U12 vanuseklassist alates ja kindlasti sihivad mõlemad ka Eesti meistritiitlit, kuid üks neist ei saa isegi poolfinaali. Kaulil juba on kaks tiitlit üksikmängus (2015 ja 2016), Nuudi on tulnud meistriks ainult segapaarismängus (2018).

Kuid homme veel naiste veerandfinaale ei peeta, üksikmängudest on kavas bvaid neli meeste 2. ringi kohtumist. Vaadake homset ajakava siit.