fbpx
Close
PAF.ee

Lissi Kubre pääses tänu võidule Egiptuses WTA edetabelisse!

– Lissi Kubre / Foto: ETL/Igor Pissarev

Lissi Kubre võitis Sharm El Sheikhi 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri avaringis Svenja Ochsneri (Šveits, WTA 736.) 7:6, 6:4 ja pääseb tänu sellele seitsmenda Eesti tennisistina WTA edetabelisse.

Tennisnet loodab, et arvestus on ikka õige, sest 2019. aasta Pärnu turniirid (Kubre jõudis suvel poolfinaali ja sügisel 2. ringi) peaksid veel olema mängijate arvel ja esimene neist läheb maha alles juulis. WTA edetabelisse pääseb mängija siis, kui ta on vähemalt kolmel turniiril punkte kogunud ehk avaringist edasi saanud (tugevamatel turniiridel kui 15 000 piisab ka vähemast, aga kolm tulemust peab igal juhul kirjas olema). Eestlannadest peaks Kubre tõusma nüüd kuuendaks, sest tal on kolme turniiriga rohkem punkte kui Maria Lota Kaulil. Tõsi, Kubre võib Sharm El Sheikhis veelgi võita ja tõusta hea tulemuse korral isegi Eesti viiendaks reketiks, ette ka Helena Narmontist.

Kubre andis tänases mängus mitu võimalust käest, aga tagantjärele ta õnneks seda kahetsema ei pea. Esimeses setis servis Kubre seisul 5:4 ja 6:5, aga kaotas oma pallingu mõlemal juhul. Kuid tie-break’is läks eestlanna kiiresti ette 3:0 ja 6:1 ning võitis 7:3.

Teises setis oli Kubre samuti murdega ees, aga seisul 5:3 oma servil mängiti väga pikk geim, kus Eesti tennisistil oli ka kaks matšpalli. Vastasel oli murdepalle siiski rohkem ja neist viienda ta realiseeris. Aga Kubre ei lasknud ennast häirida ja võitis Ochsneri servi nulliga, mis tähendaski võitu.

Mõnes mõttes halb, aga teisalt hea, et Kubre suutis kohtumise võita hoolimata sellest, et ta tegi 17 (!) topeltviga. Serv on alati olnud Kubre probleem, aga tõenäoliselt (mängu nägemata ei saa seda küll kinnitada) on palju paremaks läinud tagajoonemäng. Kummaline on ka fakt, et esimest servi lõi Kubres sisse 64%, aga teist servi 50% (34st 17)! Ehk oleks siis parem lüüa ka teise servi asemel esimene!?

Kuid eestlanna võitis esimeselt pallingult 67% punktidest ja vastane 59%, millest vahe sisse tuligi. Omapärasel kombel võitis Kubre ka teisel servil Ochsnerist rohkem punkte (35 ja 32%), sest nende 17 servi järel, mis sisse läksid, võitis ta 12 punkti.

Nüüd seisab Kubrel küll ees raske mäng, aga samase hea võimalus proovida jõudu maailma TOP300 tennisisistiga, kelleks on turniiril esimesena asetatud jaapanlanna Ayano Shimizuga (WTA 298.). Paarismängus Kubre kaasa ei tee.

scroll to top