Anett Kontaveit alistas neljandat korda Angelique Kerberi ja jõudis Dohas veerandfinaali

Anett Kontaveit Dohas pressikonverentsil pärast 1. ringi võitu. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit alistas 55 minutit kestnud mängus kunagise maailma esireketi ja kolmekordse slämmivõitja Angelique Kerberi (Saksamaa) 6:1, 6:4 ja jõudis Doha turniiril veerandfinaali.

Anett võitis Kerberit juba neljandat korda, aga omamoodi oli seegi kohtumine revanš, sest sakslanna oli omavahelise ainsa mängu võitnud just Dohas 2019. aastal. Nüüd viigistas Anett ka selle seisu, muus osas on ta Kerberist ees – tõsi, mitte arvestades karjääri tervikuna, kus sakslanna on loomulikult edukam.

Eesti esireket alustas nii hästi, et tundus, et paremini polegi võimalik mängida. Nagu üleeile ameeriklanna Jennifer Brady vastu, asus ka Anett täna juhtima 5:0, kuigi kahes tema servigeimis oli seis siiski olnud 40:40, ent ilma sakslanna murdepallita. Samas oli näha, et kui pallivahetuses sai initsiatiivi Kerber, siis umbes 70% neist punktidest ta ka võitis. Aga meie õnneks sakslanna kuigi tihti initsiatiivi ei saanud.

Analoogiliselt esmaspäevase kohtumisega, kus Brady näitas oma parimat mängu teise seti avageimis, tegi nüüd sama ka Kerber, aga taas võttis Anett peagi oma ja juhtis 4:1. Nüüd tuli aga see, mida Brady vastu ei juhtunud – ta loovutas oma servigeimi ja seis oli 4:3. Pärast mõlemapoolset servihoidmist ei olnud siiski väga kindlat tunnet, sest Anett mängis märksa vähem veenvamalt kui kohtumise alguses. Kuid servides seisul 5:4 pandi mängu uued pallid ja kohe eksis Kerber kolmel tõrjel järjest. Nii oli mäng tehtud!

Statistikas võib halvana välja tuua ainult selle, et Anett tegi 4 topeltviga, aga ta kompenseeris need kuue ässaga, samal ajal kui kaks topeltviga teinud Kerber ässa ei löönudki. Võiks öelda, et sakslanna pani paremini vastu kui Brady, aga endiste aegade stabiilsusest on tema mäng kaugel.

Esimest servi lõi Kontaveit sisse 58 ja Kerber 67%, aga võidetud punktid esimeselt pallingult olid kindlalt Anetti kasuks 77% vs 56%. Selline ülekaal oligi otsustav. Hea oli ka see, et Kontaveit võitis 5st murdepallist 4, ehkki protsendi poolest oli Kerber isegi parem (1st 1).

Anett kohtub teises ringis Petra Kvitovaga (Tšehhi, 4), kes võitis Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa) 6:1, 6:3. Tennisnet kirjutab mängule ka eelloo.