fbpx
Close

Liisa Varul ja tema paariline päästsid kaks matšpalli ja jõudsid poolfinaali

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Poolfinaali pääs ITF-i W15 turniiril on Liisa Varuli jaoks üsna tavaline saavutus, aga täna Kuršumlijska Banjas oli võit eriti magus, sest vastastel oli kaks matšpalli.

Neljandana asetatud Varuli ja Nikola Daubnerova (Slovakkia) mängu algus Katerina Lazarenko (Ukraina) ja Ani Vangelova (Bulgaaria) vastu polnud kuigi hea, sest nad jäid avasetis 2:5 taha. Sealt jõuti viigini, aga vastased murdsid selles setis ka kolmandat korda ja võitsid 7:5.

Teises setis olid Daubnerova/Varul kaks korda murdega ees, aga vastased kohe viigistasid. Seisul 5:5 oli Eesti/Slovakkia paaril uus võimalus, kuid kasutamata jäi 40:0 edu vastaste servil. Järgmises geimis aga jäädi 30:40 taha, mis tähendas Lazarenko/Vangelovale kaht matšpalli, sest ka seisul 40:40 on võimalik mäng lõpetada. Kuid Daubnerova/Varul päästsid raske seisu ning läksid tie-break’is ette 6:1. Seiklused polnud veel läbi, sest vastased said neli punkti järjest, aga viies settpall seisul 6:5 suudeti realiseerida.

Otsustav tie-break oli juba lihtsam. Daubnerova/Varul juhtisid 4:0 ja kuigi eduseis vähenes 5:3-le, oli lõpp taas kindel ja võit kirjutati numbritega 5:7, 7:6, 10:4.

Varul jõudis ITF-i turniiri paarismängu poolfinaali juba 13. (!) korda. Senisest 12st poolfinaalist on ta erinevate paarilistega neli võitnud, aga finaalidest mitte ühtki. Varul on maailma paarismängu edetabelis 732. kohal, mis ei pane just ahhetama, aga annab siiski tunnistust soliidsest mängust.

Daubnerova/Varul kohtuvad poolfinaalis esimesena asetatud Ksenia Laskutova ja Aleksandra Šubladzega, kes mängivad neutraalsetena.

Võiks veel lisada, et Balkani poolsaarel on praegu tõeline kuumus, päeval kuni 35 kraadi, aga Varul pidas eile enam kui kolm tundi kestnud üksikmängu ja mõlemad paarismängud on ka olnud pikad. Eestlanna füüsiline ettevalmistus pannakse kõvasti proovile.

scroll to top