fbpx
Close

Liisa Varul: endasse peab uskuma!

– Liisa Varul / Foto: Viktor Burkivski

Täna lõppesid Kadriorus Eesti noorte meistrivõistlused tennises.  Põnevuslahinguid jätkus terveks võistluspäevaks.

Vaid kuni 18-aastaste noormeeste finaal  Marten Murrandi ja Alexander Georg Mändma vahel tuli katkestada seisul 3:2 viimati nimetatud mängija vigastuse tõttu.  Seega U18 noormeeste üksikmängu  kuldmedal 16-aastasele Murrandile.

Kuni 18-aastaste tütarlaste seas pidasid korraliku matši 15-aastane Liisa Varul ja Polina Ramenskaja. Novembris 17-aastaseks saav Ramenskaja võitis avaseti 6:4, kuid pidi seerjärel kahes järgmises setis võrdse tulemusega 2:6 tunnistama Tartu tüdruku Varuli paremust.

„Kuigi matši algus oli krobeline, ei kaotanud ma hetkekski eneseusku. Soovisin kogu hingest kuldmedalit ja selle ka lõpuks sain,“ sõnas Varul pärast autasustamist.

Varuli treener Marin Karise arvates ei saa pidada alles 15-aastase nääpsukese Varuli tiitlivõitu üllatuseks.

„Võib olla teistele, aga mitte minule,“ ütles Karis. „Näiteks poolfinaalis oli ta Koskelist parem sel aastal juba teist korda. Jah, mõne mängu oleks ehk võinud tiitlivõistlusetel paremini mängida, kuid finaali lõppresultaat on üsna ootuspärane,“ rääkis Karis.

Varul lisas, et on treeningutega Tartus väga rahul ning seni, kuni Tartus treenimine teda õnnelikuks teeb, piiga välismaiste akadeemiate poole ei kiika.

U14 tüdrukute finaal oli ulmelise stsenaariumiga. Vastamisi olid kaks kõva tüdrukut – Brit Martin ja Andrea Roots. Esimene sett lõppes Martini 6:3 võiduga. Teises haaras Roots initsiatiivi ning läks juhtima 3:0, viivuks tundus, et Martin on murdunud – tal ei õnnestunud ühtäkki enam miski – näiliselt lihtsad pallid läksid pikaks ja küljelt auti. Kuid ootamatult suutis Martin siiki ka teises setis mängu tagasi tull ja mängupildi võrdsustada, setti päästa enam ei õnnestunud. 6:4 teine sett Rootsile. Kolmas sett algas nagu teinegi, Roots mängis briljantselt ning läks juhtima 5:2. Rootsil oli kasutada ka viis matšpalli, kuid Martini vastu sellest ei piisanud. Kolmas sett 7:5 ning U14 tüdrukute meistritiitel 13-aastasele Martinile.

Kuni 14-aastaste poiste finaalis pidasid võrdsete heitluse Matthias Uwe Kask ja Villem Aadamsoo. Seekord jäi duellis peale Kanada tennisekooliga Kask 6:3, 6:3.

scroll to top
Inline
Inline