Liisa Varul alistas Tuneesias esimesena asetatud vastase!

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Liisa Varul saavutas Megrine’is (Tuneesia) juunioride ITF-i 3. kategooria turniiri 2. ringis vihma tõttu kahele päevale veninud mängus suurepärase 6:0, 4:6, 6:2 võidu esimesena asetatud Angella Okutoyi (Keenia) üle.

17-aastane Keenia neiu on maailma juunioride edetabeli 155. reket ja temast aasta noorem Varul asub 496. kohal. Neljapäeval jäi see kohtumine vihma tõttu pooleli otsustavas setis 4:1. Selline “salakaval” edu, mis tundub justkui kindel, aga samas pole ka, õnneks ei häirinud Varuli vaimu ja ta jätkas reedel sama kindlalt.

Kuigi ajakava on Megrine’is ringi võrra maas, ei peeta siiski reede õhtul Varuli ja Virginia Ferrara (Itaalia, 7) veerandfinaali, vaid korraldajad üritasid hoopis paarismängudes pidada nii veerand- kui ka poolfinaalid. Tõsi, neid ei jõutud ikkagi lõpuni, kuigi setid mängiti nelja geimini. Ent Varul ja Elisabeth Iila kaotasid veerandfinaali teisena asetatud paarile 3:4, 2:4, mistõttu nende jaoks polnud niikuinii tähtsust, kuidas paarismänguturniir edasi kulgeb.

Kindel on aga see, et Varulil tuleb võidu korral laupäeval mängida ka poolfinaal, kui ilm muidugi taas korrektiive ei tee.