fbpx
Close

Liiga palju loobumisi: Chicagos üht poolfinaali ei mängitud, teine jäi pooleli

Garbine Muguruza teenis Chicagos koguni kaks loobumisvõitu. / Foto: Zumapress/Scanpix

Tundub, et Indian Wellsi turniiri üleviimine märtsist oktoobrisse ei ole vähemalt naismängijaile head tähendanud, sest seoses sellega, et paljud tennisistid pidid kolme nädala jooksul tegema kaks sõitu üle ookeani (Ameerika-Euroopa-Ameerika), olid mängijad väsinud ja ka aldid vigastustele.

Chicago turniiri tänased poolfinaalid kujunesid õnnetuks, sest Marketa Vondroušova (Tšehhi) andis mänguta loobumise Garbine Muguruzale (Hispaania, 2) ning teine mäng jäi Ons Jabeuri (Tuneesia, 6) eduseisul 6:4, 3:2 pooleli Jelena Rõbakina (Kasahstan, 5) loobumise tõttu. Varem olid Chicagos mänguta loobunud 2. ringis Anett Kontaveit (11) ja 3. ringis Viktoria Azarenka (Valgevene, 14), poole mängu pealt loobus veerandfinaalis Belinda Bencic (Šveits, 3) Rõbakina vastu.

Eriti omapäraseks kujunes Muguruza tee finaali. Teise asetuse tõttu oli ta avaringis vaba ning võita tuli tal ainult Ann Li (USA, WTA 71.) 2. ringis ja Mai Hontama (Jaapan, WTA 200.) veerandfinaalis. Azarenkalt ja Vondroušovalt sai ta loobumise.

Usutavasti oli loobumiste puhul tegemist siiski ettevaatusabinõudega ja kõik nimetatud mängijad, kaasa arvatud Kontaveit, on kolmapäeval, 6. oktoobril algavaks Indian Wellsi turniiriks valmis. Anetti jaoks ei alga turniir ilmselt enne reedet, sest avaringis 32 paremat ei mängi.

scroll to top