fbpx
Close
PAF.ee

Laver Cupi saatuse otsustas viimane kohtumine Zverevi ja Raonici vahel

– Euroopa võidukas tiim / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Kolmandat korda peetava meeskondliku Laver Cupi võitis ka seekord Euroopa tiim. Selle aasta võit tuli aga palju raskemalt kui varasematel aastatel.

Kahe esimese mängupäeva järel juhtis Euroopa Maailma ees 7:5. Arvestades selle karikavõistluse punktiarvestuse omapära on matši võitja enne kolmandat mängudepäeva alati lahtine. Esimene päev andis võit ühe, teisel päeval kaks ja kolmandal päeval kolm punkti. Seega vajas Euroopa tiim viimasel päeval neljast mängust vähemalt kahte võitu ja Maailma tiim kolm võitu.

Erinevalt eelmistest mängupäevadest alustati pühapäeval paarismänguga. John Isner/Jack Sock suutsid peale kaotatud avasetti Roger Federerile ja Stefanos Tsitsipasele mäng tulemusega 5:7 6:4 10:8 enda kasuks pöörata ning Maailma tiim juhtima viia. Euroopa tiimi seis läks veelgi keerulisemaks peale Dominic Thiemi veidi üllatuslikku kaotust Taylor Fritzile 5:7 7:6(3) 5:10. Seega vajas Euroopa kahes viimase kohtumises kindlasti võitu.

Esmalt platsile tulnud Federeril see ka õnnestus. Ta suutis kahes setis alistada John Isneri 6:4 7:6(3). Teises setis omas Isner seisul 6:5 šveitslase servilt settpalli. Seega ei puudunud palju, et ka see mäng oleks läinud otsustavasse tie-breaki.

Kogu matši saatus oli sel hooajal ebastabiilselt esineva Alexander Zverevi ja viimastel aastatel tihti vigastustega maadleva Milos Raonici kätes. Ja nagu tellitult läks see mäng kolmandasse setti ehk kiiresse lõppmängu 10-ni. Esimeses ja teises setis nähti vaid ühte servimurret. Esimeses sai sellega hakkama Zverev, teises Raonic. Kiires lõppmängus kontrollis sündmusi Zverev ning tasuks kindel setivõit 10:4. Kogu mäng seega Zverevile 6:4 3:6 10:4.

Tänu edule kahes viimases mängus kuulus taas kord matšivõit Euroopale tulemusega 13-11. Tuletame meelde, et 2017. aastal olid Euroopa võidunumbrid 15-9 ja mullu 13-8.

Legendaarse Björn Borgi juhtimisel kuulusid Euroopa võidukasse tiimi Roger Federer, Rafael Nadal, Alexander Zverev, Dominic Thiem, Stefanos Tsitsipas ja Fabio Fognini.

scroll to top