fbpx
Close

Läti tennisistid mängivad täna Wimbledoni kahes finaalis

Jelena Ostapenko ja Robert Lindstedt. / Foto: Zumapress/Scanpix

Meie lõunanaaber Läti on Wimbledoni viimasel võistluspäeval esindatud kahes finaalis. Kuigi üksikmängus jõudis kõigist Balti riikide mängijaist kõige kaugemale Anett Kontaveit, tuleb Eestil ikkagi tunnistada Läti paremust.

22-aastane Jelena Ostapenko moodustas Wimbledoniks segapaari endast 20 aastat (!) vanema rootslase Robert Lindstedtiga ning seni on see paar võitnud kõik kohtumised. Lindstedt/Ostapenko ei olnud isegi asetatud, kuid 3. ringis alistasid nad neljanda asetusega John Peersi (Austraalia) ja Shuai Zhangi (Hiina), kuid järgmises kahes mängus nad enam esikümnesse kuuluva paariga ei kohtunud. Finaalis on Lindstedt/Ostapenko vastased kaheksandana asetatud Ivam Dodig (Horvaatia) ja Latisha Chan (Taipei).

Neidude paarismängu finaalis osaleb Kamila Bartone, kelle paariline on Oksana Šelehmetova (Venemaa). Ka nemad pole asetatud nagu ka Läti/Venemaa finaalivastased Savannah Broadus/Abigail Forbes (USA). Kohe esimeses ringis lülitasid Bartone/Šelehmetova välja esimesena asetatud Diane Parry (Prantsusmaa) ja Qinwen Zhengi (Hiina).

Bartone tuli mullu U16 vanuseklassi Euroope meistriks, maailma juunioride üksikmängu edetabelis on ta 19. kohal. Wimbledoni neidude üksikmängus oli Bartone asetatud 11ndana, kuid tal polnud loosiõnne. Ta kohtus avaringis Darja Sniguriga (Ukraina), kes vaatamata asetuse puudumisele Wimbledoni juunioride turniiri võitis.

scroll to top