fbpx
Close

Kurt Korea tennisist Duck-hee Lee tegi ajalugu

Kurt Lõuna-Korea tennisist Duck-hee Lee. / Foto: AP/Scanpix

21-aastane lõunakorealane Duck-hee Lee tegi ajalugu, kui võitis Winston-Salemi turniiril esimese kurdi tennisistina ATP turniiri kohtumise.

Lee, kes on maailma edetabelis 212. kohal, alistas avaringis Henri Laaksoneni (Šveits) 7:6, 6:1 ja kohtub nüüd kolmandana asetatud poolaka Hubert Hurkacziga.

Lee rääkis ITF-ile antud intervjuus, et väga valjusid helisid ta siiski kuuleb, kui näiteks publiku seas keegi kõvasti karjub või näiteks tugevat pasunahäält. Kuid ta peab kohtunike otsustest, kas pall oli audis või mitte, aru saama vastavalt käeviipele. Kindlasti ei kuule Lee palli põrkeid ega vastase lööki, mis raskendab mängimist, sest antud helide kuulmine annab ikkagi mängijale teatud infot. Lee sõnas, et sel põhjusel peab ta rohkem keskenduma palli liikumisele ja jälgima hoolikamalt ka vastase žeste ja kehakeelt.

“Inimesed on mul soovitanud tennis maha jätta,” ütles Lee. “Tahan aga kõigile näidata, et suudan mängida ka profina. Minu sõnum kõigile kuulmispuudega inimestele on, et kui sa kõvasti püüad, suudad kõike.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top