fbpx
Close

Kolm Eesti juuniori pääses Riias teise ringi

– Anet Angelika Koskel / Foto: Viktor Burkivski

ITF-i juunioride 4. kategooria turniiril Riias jõudsid täna teise ringi Eesti neidudest Sofia Cheklystova (6) ja Anet Angelika Koskel ning noormeestest Oskar Irdoja.

Cheklystova sai veenva 6:1, 6:1 võitu Maria Semenistaja üle, Koskel alistas Elizabete Klavinska 6:4, 6:3. Kaotuse pidid vastu võtma Lissi Kubre (8) Sabine Rutlaukalt 2:6, 0:6 ja Viktoria Kleer Kliimand Lauras Slisanelt (4) 4:6, 0:6. Kõik eestlannade vastased olid Läti neiud.

Noormeeste turniiril sai omapärase võidu Irdoja, mis meenutab lugu filmist “Viimne reliikvia”, kus Ivo Schenkenberg ütles Gabrielile: “Mitu korda ma pean üht meest tapma?” Lugu ei olnud aga koomiline valgevenelasele Mihhail Malahhovitšile, kes eile oli alistanud Irdoja kvalifikatsiooni otsustavas ringis, kuid läks nüüd temaga uuesti kokku põhiturniiri avaringis. Teist korda “tappa” ei õnnestunudki ja Irdoja, kes sai turniirile õnneliku kaotajana, teenis revanši 6:3, 7:6. Gregor Marius Kliimask ja Markus Kristofer Sinivee aga kaotasid avaringis.

Täna õhtul osalevad eestlased ka paarismängudes. Edasi pääses Kubre koos Slisanega, kuid kahjuks ei saanud mängida Cheklystova, kelle paariline Ella Haavisto (Soome) sai üksikmängus vigastada. Paraku Irdoja/Kliimask, Alex-Andre Ojassalu/Ronan Vahtras ja Koskel/Kliimand kaotasid, seega püsib eestlastest paarismängus konkurentsis vaid Kubre.

Juunioride 5. kategooria turniiril Kramforsis (Rootsi) läks aga eestlastel seekord õnnetult. Täna kaotasid Elisabeth Iila koos taanlanna Zoe de Pasquier Jenseniga ja Andre-Remi Jakobi koos rootslase Tobias Walliniga ka paarismängu avaringis, ehkki mõlemad paarid olid kolmandana asetatud. Eestlaste jaoks on turniir sellega läbi.

scroll to top