fbpx
Close
PAF.ee

Kümnenda ATP tiitli võitnud Medvedev: turniiri ajal ei tahtnud ma mõelda teiseks reketiks tõusmisest

– Daniil Medvedevil oli tänagi palju rääkida pukikohtunikuga / Foto: Zumapress.com/Scanpix

Marseille’is ATP250 turniiri finaalis kohtusid homsest maailma teiseks numbriks tõusev venelane Daniil Medvedev ja prantslane Pierre-Hugues Herbert (ATP 93.). Kuigi vaieldamatu favoriit oli Medvedev, siis rohkem paarismänguspetsina tuntud Herbert andis talle kõva lahingu.

Finaali tegi huvitavaks meeste erinev mängujoonis. Kui Daniil Medvedevile meeldib domineerimine tagajoonel ja ta ei pelga pikki pallivahetusi, siis Pierre-Hugues Herbert’i mäng on rajatud eelkõige võrgumängule, ta tungib sageli võrku kohe peale servi. Täna aga näitas 19 ATP tiilit paarismängus võitnud prantslane südikust ka tagajoone pallirallides. Sisuliselt oli Herbert’i mängus vaid kolm ühegeimilist “mõõnahetke”: esimeses setis seisul 2:2 ja 3:3 ning otsustavas setis seisul 4:5. Ülejäänud mängu ajal ei ole prantslase mängule küll midagi ette heita. Medvedev suutis keerulisematel hetkedel hästi servida ja nii lihtsamaid punkte noppida. Võibki kokkuvõtvalt tõdeda, et venelasel oli natuke tugevam võistlejanärv. Medvedevi võidunumbriteks kujunesid 6:4, 6:7(4), 6:4. See oli Medvedevile karjääri kümnes ATP tiitel.

Võimalik, et lisapinget valmistas Pierre-Hugues Herbert’ile fakt, et see oli tema neljas ATP üksikmängu finaal ja kõik eelmised lõppesid lüüasaamisega. Paraku juhtus nüüd sama asi. Kui see eesmärk jääb prantslasel ka tulevikus täitmata, siis on tal siiski ette näidata neli Suure slämmi tiitlit paarismängus ja ei ole väga palju tennisiste, kellel neid nii palju. Igal juhul oli vahetult peale mängu lõppu Herbert üsna löödud ilmega.

Väga palju joonekohtunike otsustes kahelnud Medvedev suhtles aktiivselt pukikohtuniku Fergus Murphy’ga, aga see ei näinud siiski välja pahatahtlikuna. Oma pitseri jättis siia kindlasti mängus valitsenud pinge.

Medvedev peale mängu: “Väga pingeline matš. Esimeses setis oli mul palju võimalusi, teine osutus väga võitluslikuks. Mul oli esimeses geimis murdepall, kuid seejärel mängis ta kogu seti minust paremini. Kiires lõppmängus olin lähedal edu saamisele, kuid Herbert näitas suurepäraseid pallirallisid. Väga visa matš. Kõik otsustati viimases geimis, kus mul natuke tõrjetel vedas ja vastane jällegi natuke kangestus. Aga see on tennis…”

Maailma teiseks numbriks saamise kohta sõnas Medvedev järgmist: “Turniiri ajal ei tahtnud ma mõelda teiseks reketiks tõusmisest, sest turniir ise oli tähtsam. Mul oli see edetabelikoht võimalik tagada endale juba Rotterdamis eelmine nädal, kui oleksin seal pääsenud finaali (venelane kaotas üllatuslikult 1. ringis D.Lajovicile – toim.). Nii et olin parajalt ärritunud, et mul jäi see siis saavutamata. Kuid Marseille’is oli mul järgmine võimalus ja nüüd tunnen, et olen selle vääriline.”

scroll to top