Kristjan Tamm pääses Floridas veerandfinaali, teised Eesti tennisistid kaotasid

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kolm Eesti tennisisti mängis täna ITF-i erineva auhinnafondiga turniiridel kas 2. ringis või veerandfinaalis, kuid võidu sai neist ainult Kristjan Tamm.

Westoni (Florida) M15 turniiril mängiv Tamm alistas 2. ringis edetabelikohata kolumbialase Juan David Velasquezi 7:5, 6:3, kuid mõlemas setis oli Tamm vähemalt korra murdega taga. Esimeses setis juhtus see keerulisel hetkel, kui Tamm loovutas servigeimi seisul 4:4. Kuid ta suutis vastu murda ja seti päästa ning viimases geimis veelkord murda. Teises setis oli Tamm taga 1:3, kuid võitis siis viis geimi järjest. Kaalukeeleks oli kuues geim, mille Tamm võitis neljandalt murdepallilt. Pärast seda ta järgmistes geimides enam raskustesse ei sattunud.

Tamm lõi 9 ässa, tegi 4 topeltviga, sai esimest servi sisse 59% ja võitis esimeselt pallingult 68% punktidest. Need olid kõik suuremad numbrid kui vastasel, seega topeltvigadega jäi eestlane ikkagi miinusesse, sest neid tuleks ju vähem teha. Veerandfinaalis kohtub Tamm Federico Agustin Gomeziga (Argentiina, ATP 719.).

Glasgow’s W25 turniiril kaks head võitu saanud Elena Malõgina oli veerandfinaalis ootamatult kindla kaotaja rollis, kui jäi Lea Boškovicile (Horvaatia, 6) alla 1:6, 2:6. Statistikat ei ole sellises mängus mõtet esile tuua, kuid tasub märkida, et paljud geimid olid üsna pikad ja kolm murdepalli (jäid realiseerimata) oli ka Malõginal.

Mark Lajal (7) kaotas aga Monastiri M25 turniiril eakaaslasele Robin Bertrandile (Prantsusmaa) 4:6, 2:6. Esimene sett kestis isegi kauem kui tunni ja enamik geime olid pikad. Lajal sai murde tagasi seisuks 2:2, aga andis uuesti servi ära. Vastase kolmes viimases pallingugeimis oli Lajalil kokku kuus murdepalli, aga tagasi ta kaotatut teha ei suutnud. Statistiliselt oligi Lajali probleem murdepallide realiseerimine – temal 10st 1, vastasel 9st 4.