Kristjan Tamm langes Floridas välja

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Kristjan Tamme jaoks sai Westoni (Florida) ITF-i M-15 läbi veerandfinaalis, kus ta kaotas Federico Agustin Gomezile (Argentiina, ATP 719.) 2:6, 5:7.

Esimeses setis oli Tamm ees 2:1, aga kaotas siis viis geimi järjest, nende hulgas kaks pallingugeimi. Teine sett algas servimurretega, kuid Gomezil õnnestus neljas geim võita ja minna juhtima 3:1. Neljas järgmises geimis oli mõlemal murdepalle, aga ainult Tammel õnnestus murda seisuks 4:4. Kuid seisul 5:5 kaotas Eesti teine reket taas oma servi ja sellega ka mängu. Miks murdeid nii eile kui ka täna üsna palju oli, selle “saladus” on lihtne – Westonis mängitakse liivaväljakutel.

Aeglasema põrke tõttu ei saanud ka Tamm servi maksma panna – ta lõi ainult ühe ässa ja võitis servilt täpselt pooled punktid ehk 70st 35.

Kuni tänaseni püsis eestlastest võistlustules ka Liisa Varul Monastiri W15 turniiri paarismängus. Koos Patricija Paukštytega (Leedu) võitsid nad eile veerandfinaalis Itaalia paari Gloria Ceschi/Maria Vittoria Viviani 6:3, 6:0, aga tänases poolfinaalis kaotasid sama kindlalt (0:6, 2:6) teisena asetatud Ya-Hsin Lee’le (Taipei) ja Fangzhou Liu’le (Hiina).