Kristjan Tamm murdis end Telavis poolfinaali!

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Gruusias Telavis ITF World Tennis Touri 15,000 USD auhinnafondiga turniiril jätkab võidukalt Kristjan Tamm.

Teatavasti mängisid veerandfinaalis nii Kristjan Tamm kui Daniil Glinka. Daniil Glinka (ITF 1320.), kellele see oli elu parim turniir, pidi veerandfinaalis alla vanduma seitsmendana asetatud bulgaarlasele Alexander Donskile (ITF 513.) 3:6 5:7. Muideks Donski on paarismängus sageli Kristjan Tamme partneriks, kuid mitte antud turniiril. Esimeses setis lasi Glinka vastasel oma servi seisul 3:4 murda ja sellest piisas. Teine sett oli tasavägine. Glinka asus murdega ja 3:0 juhtima, kuid ei suutnud edu hoida ja jäi ise hoopis taha 3:5. Seisul 4:5 suutis meie tennisist kaks matšpalli pareerida ja viigistada seisu tablool 5:5-le, ent matši kaks viimast geimi läksid paraku aia taha… Aga vaatamata kaotusele suurepärane turniir Daniil Glinkalt!

Mida ei suutnud Glinka tegi tema eest Kristjan Tamm (ITF 654.). Nimelt alistas ta veerandfinaalis võõrustaja George Tsivadze (ITF 646.) 6:4 6:3. Tamme mängul pole põhjust detailsemalt peatuda, sest mõlemas setis kontrollis seti teise poole sündmusi kindlalt Tamm.

Poolfinaalis läheb Tamm kokku Yan Bondarevskiga (Venemaa, 5), kes asub ITF edetabelis momendil 400. positsioonil. Ja kuigi selle näitajaga edestab ta Tamme ligemale 250 kohaga, ei tohiks meie tennisistile olla tegemist ületamatu takistusega.