Anet Angelika Koskel jõudis esmakordselt ITF-i turniiri veerandfinaali, Eesti paar poolfinaalis

Anet Angelika Koskel. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Anet Angelika Koskel jõudis esimest korda ITF-i W15 turniiril veerandfinaali, kui ta alistas täna Savitaipales (Soome) 2. ringi mängus Ani Vangelova (Bulgaaria) 4:6, 7:6, 6:2.

Esimeses setis juhtis vastane 4:1, kuid Koskel tegi kaks murret tagasi seisuks 4:4. Kuid ta kaotas siis uuesti oma servigeimi ja sellega ka seti. Teises setis oli Koskel algul murdega taga, siis ees, aga lõpuks jõuti tie-break’ini, kus eestlanna läks kahe minimurdega ette 3:0. Vangelova jõudis viigini 4:4, ent seisul 5:5 tegi Koskel otsustava minimurde ja lõpetas seti punktiga oma pallingul. Kolmas sett oli ühepoolne – Koskel läks ette 4:0 ja siis kindlustas võidu kahe oma servi hoidmisega. Koskel ei löönud küll ässa ja tegi 5 topeltviga, aga korralikud näitajad olid tema esimese servi protsent 67 ja esimeselt servilt võidetud 72% (vastane vaid 60%) punktidest. Eestlanna, kes algul kaotas mitu servigeimi, lõpetas kuue pallingugeimi võitmisega järjest.

Koskel kohtub veerandfinaalis Vicky van de Peeriga (Belgia, 7), kes asub maailma edetabelis 977. kohal. Kahjuks oli halb loosiõnn Katriin Saarel, kes pärast avaringi võitu läks kokku esimesena asetatud Miriana Tonaga (Itaalia, WTA 749.) ja kaotas 2:6, 0:6.

Õhtupoolikul pidasid Koskel/Saar võitlusliku paarismängu veerandfinaali. Kuigi nende vastased Weronika Baszak (Poola) ja Laura Hietaranta (Soome) on üksikmängu edetabelis eestlannadest keskelt läbi 250 koha võrra ees, loeb ikkagi päärismängu edetabel ning seetõttu olid eestlannad asetatud kolmandana ja õigustasid asetust 7:5, 4:6, 10:5 võiduga.

Kuna selles mängus võideti tõrjegeime rohkem kui servigeime (12:10), ei ole mõtet kirjeldada, kes millalgi murdega ees oli. Küll aga suutsid eestlannad avasetis välja tulla 3:5, 15:40 kaotusseisust ja päästa kolm settpalli (kolmas seisul 40:40 on mõlemapoolne geimpall). Esimese seti võidu võti peitus selles, et kokku viies geimis oli seis 40:40 ja neist neli võitsid Koskel/Saar.

Teises setis tulid eestlannad seisult 2:4 järele 4:4, aga kaotasid kaks viimast geimi. Kuid matši tie-break’is olid Koskel/Saar vääramatud. Nad juhtisid 4:1 ja 7:2 ning enam vahe oluliselt ei vähenenudki. Poolfinaalis kohtuvad eestlannad teisena asetatud Saksamaa paariga Antonia Schmidt/Emily Welker.