Kristjan Tamm kaotas kõige napimalt

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kahjuks langes meie esireketi Mark Lajali järel veerandfinaalis välja ka Kristjan Tamm ja seda kõige napimalt, mis üldse võimalik – otsustavas setis 6:7.

Tamm jäi alla austraallasele Joshua Sheehyle ja kogu kohtumise tulemus oli 3:6, 6:3, 6:7. Esimene ja teine sett kulgesid üsna lihtsalt – ühest murdest piisas kummalegi. Sheehy tegi selle murde esimese seti neljandas geimis ja Tamm teise seti kaheksandas geimis. Üksikuid murdepalle oli veel teise seti algul nii Tammel kui ka Sheehyl, aga nendes geimides murdeid ei sündinud.

Otsustava seti algul jõudis Tamm suurte pingutustega murdeni. Ta ei kasutanud seitset murdepalli (esimeses geimis neli ja kolmandas kolm), kuni kolmanda geimi neljas murdepall tõi positiivse tulemuse. Paraku andis Tamm kohe raskelt saadud murde tagasi ja vastane viigistas 2:2. Seisul 6:5 oli austraallasel kaks murdepalli, mis olid ühtlasi matšpallid, aga Tamm suutis oma servi hoida.

Seevastu tie-break’is aina tõrjepunkte võidetigi. Tamm kaotas kaks servipunkti järjest ja oli taga 2:5, aga võitis siis tõrjel punktid ja asus ise servima seisul 4:5, seega olid murded viigis. Aga Tamm kaotas veel ühe punkti servil ja seisul 5:6 asus servima Sheehy, kes lõpetas mängu. Austraallane võitis punktid 112:103 ja oli parem teisel servil, kuid esimesel sai Tamm pisut rohkem punkte (68 vs 65%).