fbpx
Close

Kristjan Tamm jõudis Tuneesias poolfinaali!

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Kristjan Tamm alistas Monastiri (Tuneesia) ITF-i turniiril juba järjest teise asetatud mängija ning jõudis poolfinaali.

Vahelduva eduga kulgenud mängus alistas Tamm Benjamin Winter Lopezi (Hispaania, 7) 6:3, 3:6, 6:1. Kui esimese seti otsustas Tamme ainus servimurre seisul 4:3, siis teises läks ta samuti murdega ette, kuid sellest ei piisanud. Seisult 0:2 tegi Lopez kaks murret ja võitis seti. Otsustavas setis läks teistpidi – Lopez asus murdega ette 1:0, aga siis ei saanud enam geimigi. Alates seisust 2:1, 0:30 kaotas Tamm mängu lõpuni ainult kolm (!) punkti.

Tamme pallingu statistika oli hea: 8 ässa, 2 topeltviga, esimene serv õnnestus 66% ja ta võitis esimeselt pallingult 71% punktidest. Aga suurem vahe (vastavalt 52 ja 32%) tuli Tamme kasuks teiselt servilt võidetud punktide osas.

Laupäevases poolfinaalis mängib Tamm (ATP 864.) kuuendana asetatud Daniele Capecchiga (Itaalia), kes on 24-aastane ja maailma edetabelis 740. kohal. Ent kui Tamm pääseks finaali, siis teiselt tabelipoolelt enam asetatud vastast ei tule, sest kõik on välja langenud. Tamme paarismängupartner Naoki Tajima (Jaapan), kes oli Monastiris asetatud esimesena, kaotas täna Aziz Kijametovicile (Bosnia), kes võitis Tamme eelmise nädala Monastiri turniiri avaringis.

scroll to top