fbpx
Close

Elena Malõgina tuli teist korda Eesti meistriks

Elena Malõgina mänguhoos. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kaheaastase vaheaja järel tuli Eesti meistriks naiste üksikmängus Elena Malõgina (1), kes alistas finaalis Katriin Saare (3) 6:4, 6:2.

Kohta maailma edetabelis (417.) arvestades pidigi Malõgina parim olema, viimasel ajal on ta muutunud stabiilsemaks ja parandanud ka servi. Tänases finaalis juhtus aga nii, et valitses tõrje. Mõlemal mängijal õnnestus tõrje hästi mängu panna ja servija initsiatiiv ära võtta. Esimeses setis alustas Malõgina servigeimi võitmisega ja üllataval kombel jäi see ainsaks pallingugeimiks, mis selles setis võideti. Kuna kõik ülejäänud geimid võitis tõrjuja, säilitaski Malõgina väikese edu ja võitis 6:4.

Teist setti alustas Malõgina taas servi hoidmisega, aga nüüd suutis ka Saar esimest korda oma pallingu võita. Aga see jäi ka viimaseks servigeimiks, mille Saar võitis. Poolfinaalis võimu näidanud Saar põrkus seekord Malõgina kontrarünnakute vastu – needsamad head löögid, mis tõid punkti Anet Angelika Koskeli vastu, ei sundinud eksima Malõginat. Ning eks oli ka Saare lihtvigade arv pisut suur.

“Viimasel ajal pole mul enam olnud, et võidan rohkem geime tõrjel kui servil, aga seekord niimoodi läks. Tõrje lihtsalt õnnestus täna paremini,” ütles Malõgina ja tunnistas, et pisut oli tema mängutase kõikuv. “Aga muidu mängisime mõlemad hästi, mina olin vast veidi stabiilsem.” Malõginal on õigus – ITF-i turniiridel on ta 2022. aastal selgelt parandanud servigeimides saadud punktide protsenti.

Värske Eesti meister. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Lisaks Jura kohviaparaadile ja rahalisele auhinnale teenis Malõgina tänavuse tiitliga vabapääsme WTA 250 turniiri kvalifikatsiooni. “See on väga hea auhind,” rõõmustas Malõgina. “Mis siis, et kvalifikatsioon, aga juba seal saab kohtuda päris tugevate mängijatega.” Oma viimase aja tulemuste ja vormiga ITF-i turniiridel jäi Malõgina rahule, sest seda tõestab ka edetabel – kohta TOP500 seas on Malõginal õnnestunud sel hooajal säilitada ja natuke isegi kõrgemale tõusta.

Malõginal on võimalus tulla kahekordseks meistriks, sest segapaarismängus ta ei osale. Reedel kaitseb ta naispaarismängus koos Sofia Cheklystovaga tiitlit kolmekordsete meistrite Anet Angelika Koskeli ja Helena Narmonti vastu.

scroll to top