Kristjan Tamm ja Johannes Seeman jõudsid Mehhikos paarismängu poolfinaali

– Johannes Seeman. / Foto: Karmen Kärg

ITF-i 15-tuhandelisel turniiril Mehhiko kuurortlinnas Cancunis ei saanud Kristjan Tamm üksikmängus 2. ringist edasi, kuid koos Johannes Seemaniga jõudsid nad dramaatilise mängu järel paarismängu poolfinaali.

Kui alustada üksikmängust, siis seal kohtus Tamm esimesena asetatud Christian Langmoga (USA, ATP 495.) ja pidas võrdselt vastu täpselt pool mängu, sest seisuni 4:4 ei olnud ühtki murret, aga järgmised kaheksa geimi võitis kõik Langmo ja mängu 6:4, 6:0. Sealjuures kaotas ameeriklane oma servil ainult kuus punkti.

Kohaliku aja järgi pärastlõunal, aga Eesti aja järgi hilisõhtul olid Tamm ja Seeman paarismängus vastamisi Jaapani duoga Masamichi Imamura/Makoto Ochi. Esimene sett kulges eestlaste jaoks rutiinselt – murdnud juba teises geimis vastaste servi, ei lasknud nad jaapanlastel saada ühtki murdepalli ja võitsid 6:3. Teises setis andsid aga Seeman/Tamm eduseisult 30:15 oma servi ära ja jäid taha 1:3. Kõigis kolmes järgmises geimis oli seis 40:40 ja mängiti otsustav punkt, aga eestlased ei võitnud neist ühtki – 1:6.

Tie-break’is oli minimurdeid ohtralt ja lõpuks ka draamat, mida seis esialgu ei tõotanud. Kui Seeman/Tamm olid kaotanud kaks punkti oma pallingul, võitsid nad seisul 2:3 viis punkti järjest, neist kolm vastase servil. Kahe minimurdega edu püsis ja kui eestlased asusid seisul 9:6 (neil oli ka üks matšpall juba enne vastaste servil) pallima, oli neil isegi varu üks servipunkt kaotada. Aga nad kaotasid mõlemad ning jaapanlased viigistasid 9:9. Pärast pooltevahetust tegid aga Seeman/Tamm uuesti minimurde ja seekord oma servil mängu lõpetasid – 11:9.

Poolfinaalis kohtuvad Seeman/Tamm kanadalaste Liam Draxli ja Cleeve Harperiga, kes lülitasid välja esimesena asetatud paari.