fbpx
Close

Kristjan Tamm alustas Tuneesias võidukalt

– Kristjan Tamm / Foto: Eesti Tennise Liit

Kristjan Tamm oli ainus Eesti mängija, kel õnnestus Monastiris (Tuneesia) 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril avaringis võita.

Kirjutasime ennelõunal, et Kenneth Raisma oli kahjuks sunnitud loobuma sama reielihase vigastuse tõttu, mis hakkas teda häirima samas peetud eelmise turniiri finaalis. Õnneks suutis Tamm, kes eelmisel turniiril oli avaringis kaotanud, saavutada seekord üsna veenva 6:2, 6:3 võidu Constantin Bittoun Kouzmine’i (Prantsusmaa, ATP 1307.) üle. Oktoobris oli Bittoun Kouzmine võitnud sealsamas Monastiris kvalifikatsiooniturniiril Karl Kiur Saart.

Tamm lõi selles mängus koguni 12 ässa, mis on väga hea protsent, sest üldse sooritas Tamm 56 esimest servi. Eestlane tagi ka neli topeltviga, sai esimest servi sisse 63%, aga võitis neil 80% punktidest (vastane ainult 55%). Tamm realiseeris 5st murdepallist 3, ka vastasel oli 3 murdepalli, aga ta ei kasutanud ühtki. Kummaski setis ei olnud Tamm kordagi kaotusseisus. Teises ringis kohtub Tamm kuuendana asetatud argentiinlase Matias Franco Descottega (ATP 569.).

Eesti naistest tegi Monastiris kaasa Helena Narmont, aga ta on juba mõlemas mänguliigis välja langenud. Õnne tal polnud, sest nii üksik- kui ka paarismängus läks ta kokku teise asetusega. Üksikmängus kaotas Narmont Julia Hatoukale (Valgevene, WTA 421.) 1:6, 0:6 ja paarismängus koos Nikol Palecekiga (Serbia) Bosnia paarile Nefisa Berberovic/Anita Husaric 3:6, 6:7.

scroll to top