fbpx
Close

Australian Open algab tõenäoliselt 8. veebruaril

– Austraalia lipp / Foto: Pixabay

Kuigi tegemist ei ole veel päris ametliku teatega, võib üpris kindlalt uskuda Austraalia ajalehte The Age, kes sai enda käsutusse koopia võistluse peakorraldaja Craig Tiley kirjast profimängijaile.

Nimelt informeeris Tiley, kes on ka Austraalia Tenniseliidu tegevjuht, kõigepealt mängijaid oma kavatsustest ja reeglitest, mida tuleb täita, enne kui kuulutab välja selle info ametlikuna. Selle kohaselt algab turniir 8. veebruaril.

Siin on ajalehe avaldatud detailid Tiley kirjast:

  • Mängijad saabuvad Melbourne’i vahemikus 15.-17. jaanuarini tšarterlendudega, mille kulu maksab kinni Austraalia Tenniseliit, ja jäävad pärast saabumist 14-päevasesse karantiini
  • Tennisistid saavad karantiini algul treenida ainult ühe konkreetse mängijaga, kui mõlema koroonaviiruse testid on negatiivsed karantiini teisel päeval. Kui proov on negatiivne ka kaheksandal päeval, võib väljakul korraga treenida maksimaalselt neli tennisisti ja nende treenerid.
  • Kokku testitakse tennisiste karantiiniaja jooksul viis korda.
  • Mängijad võivad hotellist lahkuda päeva jooksul viieks tunniks: kaks tundi tenniseväljakul, kaks tundi jõusaalis ja tunni söömiseks turniirikeskuses.
  • Austraaliasse võib kaasa võtta ainult ühe treeneri, kelle sõidu- ja elamiskulud maksab samuti kinni kohalik alaliit.
  • Auhinnaraha saavad mängijad täies mahus.

Pealtvaatajate kohta infot kirjas polnud, seepärast veel ei teata, kas ja kui palju neid võistlustele lubatakse. Küll aga oli eraldi kirjas, et esialgu planeeriti alustada Australian Openit 1. veebruaril, kuid siis ei oleks keegi saanud enne slämmiturniiri pidada võistlusmänge ja ka karantiiniajal haigestunud mängijad poleks saanud osa võtta, kuid nüüd on võimalus, et nad tervenevad vajaliku ajavahemiku jooksul.

Seega võib kirjast välja lugeda, et 1. veebruarist peetakse ka Australian Openi eelsed turniirid nii ATP kui ka WTA mängijate jaoks, aga see pole veel kindel.

Eesti tennisistidest osalevad Austraalias Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi.

scroll to top