fbpx
Close
PAF.ee

Kristjan Tamm alistas veenvalt kolmandana asetatud vastase

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Monastiri ITF-i turniiri teises ringis alistas Kristjan Tamm 6:1, 6:4 Ivan Davõdovi (Venemaa, 3), kes paikneb ATP edetabelis 691. kohal.

Esimeses setis asus Tamm 5:0 juhtima, pärast seda mäng mõneks ajaks võrdsustus. Siiski tegi ka teises setis otsustava murde seisul 3:3 Tamm ja sellest piisas võiduks, ehkki eestlane mängis vastase servil maha kaks matšpalli seisul 5:3, 40:15. See-eest oli Tamm oma pallingul väga kindel, Davõdovil oli kogu matši jooksul vaid üks murdepall. Tamm realiseeris 13st murdepallist 3.

Kuigi Tamm lõi 3 ässa ja Davõdov koguni 10, võrdsustus see näitaja topeltvigade arvel, neid tegi Tamm 2 ja Davõdov 8. Esimese servi õnnestumisprotsent oli mõlemal keskpärane – Tamm 53 ja Davõdov 51 -, aga kui eestlane võitis esimeselt servilt 79%, siis vastane 69% punktidest. Veel suurem oli aga vahe teisel servil – Tamm 64 ja Davõdov 37% punktidest.

Veerandfinaalis kohtub Tamm Benjamin Winter Lopeziga (Hispaania, 7), kes on ATP edetabelis 753. kohal. Kuna Tamm ise on 893., siis see vahe kuigi suur pole.

Halva üllatusena langes aga Tamm koos jaapanlase Naoki Tajimaga (2) välja paarismängus, kus nad kaotasid avaringis Venemaa paarile Mihhail Fufõgin/Roman Nashatyrkin 3:6, 6:7.

scroll to top