fbpx
Close

Stefanos Tsitsipas kindlustas pääsu ATP finaalturniiri poolfinaali

Stefanos Tsitsipas rõõmustab poolfinaali pääsu üle. / Foto: AFP/Scanpix

Kreeklane Stefanos Tsitsipas (6) kindlustas teise tennisistina pääsu ATP finaalturniiril nelja parema hulka, kui alistas täna Andre Agassi nimelise alagrupi teises voorus Alexander Zverevi (Saksamaa, 7) 6:3, 6:2.

Kolmesetilise võidu korral poleks Tsitsipase edasipääs olnud veel selge, aga nüüd edestab kreeklane kolme mehe “surnud ringi” (kõigil kaks võitu) korral igal juhul Rafael Nadali (Hispaania, 1), sest isegi maailma esireketi 2:0 võidu korral oleks Tsitsipase settide suhe 4:2, aga Nadalil 4:3. Kui Zverev kaotaks viimases voorus Daniil Medvedevile (Venemaa, 4), oleks Nadal võidu korral küll Tsitsipasest ees (siis loeb omavaheline mäng), aga ka kreeklane saaks teisena edasi. Kuid edasipääsuvõimalused ei puudu ka Medvedevil, kui ta alistab Zverevi kahes setis ja Tsitsipas võidab Nadali (ükskõik millise tulemusega). Ning lõpuks veel selline variant: kui Zverev võidab kahe setis Medvedevi, ei aita Nadali isegi 6:0, 6:0 võit Tsitsipase üle – ikka oleks maailma esireket alagrupis surnud ringiga kolmas.

Zverevi ainus võimalus tänases mängus tuli seisul 2:2, kui ta üsna pikas geimis, kus juhtiv pool oli enamasti Tsitsipas, omas siiski üht murdepalli. See jäi kasutamata ning uut võimalust ei tulnudki. Samal ajal murdis kreeklane mulluse ATP finaalturniiri võitja servi kokku kolm korda: esimese seti lõpus, teise algul ja keskel eduseisuks 4:1.

Tsitsipase serv oli veenev: 8 ässa, 2 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 69 ja esimeselt pallingult võidetud punkte 86%.

Seega on maailma viies (austerlane Dominic Thiem) ja kuues reket juba kindlustanud pääsu poolfinaali. Kindlasti lisandub neile keegi esikolmikust (kas Novak Djokovic või Roger Federer), aga neljas poolfinalist ei pruugi olla tabeli ülemisest poolest. Nii on ATP finaalturniir kolmandat korda järjest kulgemas üllatuslikult, sest eelmisel kahel korral võitsid bulgaarlane Grigor Dimitrov ja Zverev. Favoriit sai viimati võidu aastal 2016, kui oma seni ainsa esikoha ATP finaalturniirilt teenis britt Andy Murray.

scroll to top