Kristjan Tamm alistas Hollandis asetatud vastase

– Kristjan Tamm / Foto: Toomas Kuum

Kristjan Tamm esitas hea partii Harenis 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril, kui alistas avaringis seitsmendana asetatud Benjamin Dhoe (Belgia) 6:3, 6:2.

Vastane asub ATP edetabelis 677. kohal ja ITF-i rankingus 356. positsioonil, kuid Tamm ise on vastavalt 910. ja 564. Sellegipoolest oli Tamme ülekaal veenev. Esimene sett oli selle poolest üllatav, et alates seisust 1:0 kuni 5:3 mõlemad mehed aina murdsid vastase servi, Tamm neli ja Dhoe kolm korda, kuni eestlasel õnnestus viimases geimis pallingut hoida. Teises setis murdis ainult Tamm kaks korda, vähemalt nüüd õnnestus tal servida kindlamalt.

Tamm lõi ühe ässa ja tegi 4 topeltviga, kuid üldiselt oli tema esimene serv tavapärasest kindlam – 57% sisse ja 71% punktidest võidetud. Vastane lõi küll 72% esimest servi sisse, aga võitis ainult 45% punktidest, seega polnud Dhoel heast õnnestumisprotsendist kasu. Murdepalle realiseeris Tamm 8st 6 ja Dhoe 4st 3. Belglane võitis vaid kaks oma servigeimi kaheksast.

Teises ringis kohtub Tamm Stefan Seifertiga (Saksamaa), kes on juba 34-aastane ja edetabelis Tammest taga. Kuid karjääri kõrghetkel oli Seifert ATP edetabeli 228. mängija.

Paarismängus on Tamm koos hindu Adil Kalyanpuriga pääsenud teise ringi ehk veerandfinaali.