fbpx
Close

Kõva võitlus! Williams andis endast kõik, et alistada Halep

Need vastased väärisid teineteist: Serena Williams ja Simona Halep. / Foto: AFP/Scanpix

Kahtlemata Australian Openi tänase võistluspäeva oodatuimas mängus alistas pikaaegne naiste tennise valitseja Serena Williams (USA, 16) maailma esireketi Simona Halepi (Rumeenia) 6:1, 4:6, 6:4.

Algul tundus, et pealtvaatajad peavad pettuma, sest Williams lihtsalt tagus palle punktiks, Halep ei saanud esimest servi ega ka kaitsemängu toimima. Kuid seisul 1:6, 1:2 murdis Halep Williamsi pallingu ja sealt alates käis haarav võitlus, kus kumbki pool püüdis enda parimaid omadusi ära kasutada. Halep oli nüüd vasturünnakutel teravam, tegi rohkem äralööke ja sundis Williamsit liikuma. Kuid nagu eeldada võis, oli Williamsil kolmanda seti lõpus veel üks käik varuks – ta on tihti pannud juurde just siis, kui saabuvad otsustavad hetke. Aga peab tunnistama, et just Halep tegi sellest mängust mängu, sest muidu olnuks väga igav stsenaarium.

Matšijärgses intervjuus ütles Williams, et ega tal polegi kindlat seletust, kuidas otsustaval hetkel juurde panna. “Tema ju tegi sama teises setis, sellepärast ta ongi maailma esireket,” kiitis Williams vastast. “Olen võitleja. Teen võitmiseks palju tööd, üritan igaks punktiks keskenduda, aga samal ajal ka naudin tennist.”

Williamsi edu Halepi vastu oli täna ainus naiste üksikmäng, mille võitis edetabelis tagapool asuv mängija, kuid kindlasti see polnud üllatus. Teistes kohtumistes võtsid esikümne mängijad oma: Naomi Osaka (Jaapan, 4) alistas Anastasija Sevastova (Läti, 13) 4:6, 6:3, 6:4, Elina Svitolina (Ukraina, 6) Madison Keysi (USA, 17) 6:2, 1:6, 6:1 ja Karolina Pliškova (Tšehhi, 7) Garbine Muguruza (Hispaania, 18) 6:3, 6:1.

Vaid Pliškova võitis ühepoolses kohtumises, aga võib-olla on see Tennisneti lugejaile üllatav, ent tšehhitar juhib Muguruza vastu omavahelistes mängudes 8:2. Kui praegu on nende jõudude vahekord ka edetabeli põhjal samasugune, siis mitme võidumängu ajal oli Pliškova tegelikult maailma rankingus Muguruzast taga. Seda enam, et esimese mängu liivaväljakul võitis 2013. aastal Muguruza, aga hiljem on seis seega 8:1 (kõik kohtumised kõvakattel).

Svitolina ja Keysi mäng sarnanes pisut Williamsi ja Halepi heitlusele. Algul ei tulnud Keysil midagi välja ja Svitolina võitis avaseti kindlalt. Siis hakkasid ameeriklanna ründelöögid õnnestuma ja teises setis näis Svitolina täiesti abitu. Aga ka ukrainlanna leidis kõrgema käigu, suutis nüüd ka ise rünnata ja haaras kõvema löögiga vastaselt kolmandas setis initsiatiivi.

Sevastova põhjustas oma kavala ja mitmekülgse mänguga Osakale palju pahandust. Kui jaapanlanna olnuks vaimselt sama ebakindel nagu aastani 2017, oleks Läti tennisist probleemideta võitnud. Aga nüüd on Osaka tugev ja ikkagi astme võrra Sevastovast võimsama mänguga. Lõpuks pani Osaka selle maksma.

Veerandfinaalis kohtub Williams Pliškovaga (omavaheline seis 2:1) ja Osaka Svitolinaga (2:3). Vaadake naiste tabelit siit.

scroll to top