fbpx
Close

Raonic lausa purustas Zverevi

Kanada “purustaja” Milos Raonic. / Foto: Zumapress/Scanpix

Australian Openi teine nädal algas meeste üksikmängus omalaadse üllatusega, kui Milos Raonic (Kanada, 16) alistas novembris ATP finaalturniiri võitnud Alexander Zverevi (Saksamaa, 4) 6:1, 6:1, 7:6.

Omalaadne on see üllatus just numbrilise tulemuse poolest, sest mõlemad mängijad servivad hästi ning kuigi Raonic võib-olla tugevamini, ei ole ta jälle tuntud hea tõrjujana. Nüüd aga juhtus lugu, et Zverev sai kahes esimeses setis kätte vaid ühe (!) oma servigeimi. Pallingu näitajad olidki selles mängus väga olulised: Zverev 6 ässa ja 10 topeltviga, Raonic vastavalt 15 ja 1. Ehk siis arvutus näitab, et ainuüksi otse servist teenis Raonic (+14) 18 punkti rohkem kui Zverev (-4).

Sealjuures alustas Zverev kohtumist pallingumurdega, aga esimeses setis ta oma pallingut ei võitnudki, vaid teises õnnestus see korra. Otsustav sett kulges nö normaalselt, kui servi hoiti kuni tie-break’ini, kus Zverev juhtis 4:2, aga jäi taha 4:6 ja kaotas 5:7.

“Midagi oli lahti Zverevi pallinguga, ta tegi väga palju topeltvigu. Kuid peaks tema enda käest küsima,” ütles Eurospordi saates Mats Wilander. “Kui Zverev murdis pallingu kohe esimeses geimis, siis mõtlesin: no näe, nii see mäng tulebki! Aga Raonic polnud mitte ainult servil tugev, vaid ka tagajoonel hea, tema eeskäsi on kohati tappev. Ma ikka veel usun, et tal on olemas selline mäng, millega ka slämmiturniiri võita, sest heal päeval võib ta olla kõigile väga ohtlik.”

“Mängisin täna suurepäraselt, paljud asjad õnnestusid uskumatult hästi ja olen selle üle uhke,” ütles Raonic. “Otsustav sett oli raske. Seisul 5:4 jäid matšpallid realiseerimata ja tagantjärele arvan, et pidanuksin need punktdi mängima teisiti. Kuid ei hakanud sellest põdema ja keskendusin oma servile.” Raonic tunnistas, et pärast loosimist polnud ta tuju kuigi hea, kui sai teada, et avaringis tuleb mängida Nick Kyrgiosega ja seejärel Stan Wawrinkaga. “Aga lõpuks tuli selline loos mulle kasuks,” ütles Raonic, kes tänu keerulistele vastastele sai oma tõelise mänguhoo kätte.

Ülejäänud kolm meeste üksikmängu pole veel lõppenud, nendest kirjutame hiljem.

scroll to top