fbpx
Close

Halep kaotab esireketi tiitli?

– Petra Kvitoval on head šansid tõusta uueks maailma esireketiks, ent esimene takistus sel teel paistab pildil tema taga – Ashleigh Barty. / Foto: EPA/Scanpix

Esialgu on see veel küsimärgiga, kas täna Australian Openi 1/8 finaalis Serena Williamsile kaotanud Simona Halep jääb ilma maailma esireketi tiitlist.

Tema mantlit jahivad neli mängijat: Naomi Osaka, Petra Kvitova, Elina Svitolina ja Karolina Pliškova. Nad on toodud sellises järjekorras nagu parajasti jooksvas edetabelis paiknevad, kuid tähtis on ka tõsiasi, et Kvitova on omaette tabelipoolel, ülejäänud kolm aga koos.

Esialgu juhib ikka Halep 5582 punktiga, kuid Osaka (5460) ja Kvitova (5420) hingavad kuklasse. Selgituseks: need punktid juba arvestavad mängijate hetketulemust Australian Openil ning maha on võetud eelmise aasta punktid.

Niisiis, Osaka või Kvitova mööduvad Halepist juba siis, kui jõuavad poolfinaali, aga Svitolinale (praegu 4940) ja Pliškovale (4750) sellest veel ei piisa. Samas on kindel, et ükskõik, kes neist neljast võidab Australian Openi, on uus maailma esireket. Sest isegi Pliškova-Kvitova finaali korral saaks Pliškova võidu korral rivaalist 30 punkti võrra mööda. Osakast ta ei saaks mööda, kuid Pliškova-Osaka finaal pole tabeli tõttu võimalik.

Halep saaks säilitada oma tiitli nii: Osaka kaotab Svitolinale, Pliškova Williamsile ja siis Svitolina Williamsile, teises tabelipooles peab Kvitova koha kaotama Ashleigh Bartyle. Seega neli mängu peaks minema täppi, et Halep jääks esireketiks. Üsna raske juhus! Halep ise sellesse ka ei usu, sest ütles tänase mängu järgsel pressikonverentsil nii: “Jään ilma esireketi tiitlist, aga ei põe seda eriti, sest aasta lõpp on tähtsam kui algus. Esialgu on minu eesmärk taastada endine mängutase ja võita nii palju kohtumisi kui võimalik.”

Kui tiitli võidab Williams, siis Kvitovale piisab finaali jõudmisest või ka poolfinaali jõudmisest, kui Osaka ei võida Svitolinat. Seega, kui Tennisnet arvutaks tõenäosust, kes saab uueks esireketiks, siis tänu erinevatele tabelipooltele peaksid suurimad võimalused olema Kvitoval. Samas on Osakal kohati lihtsam, sest kui ta kohtub poolfinaalis Williamsiga ja isegi kaotab, on tal ainult vaja, et Kvitova ei jõuaks finaali. Kuid kindlasti on jaapanlannal tugevamad vastased, seega natuke väiksem tõenäosus kerkida maailma esireketiks.

Igatahes pärast veerandfinaale on selge, mitu kandidaati naiste esinumbri tiitlile veel alles jääb.

scroll to top