Kontaveit ja Kasatkina võitsid murreterohke paarismängu

Anett Kontaveit ja Darja Kasatkina Eastbourne’i turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Anett Kontaveit ja Darja Kasatkina (Venemaa) edenesid US Openi paarismängu teise ringi, kui nad alistasid täna 16ndana asetatud USA paari Rachel Atawo/Asia Muhammad 6:3, 4:6, 6:2.

Kuigi vastased olid paarina paremini kokku mänginud ja edetabelis eespool, kompenseerisid Kontaveit ja Kasatkina puudujäägi sellega, et nemad on ikkagi paremad üksikmängijad. Seekord osutus üksikmängijate tase määravamaks kui paarismängu kogemus.

Mängus oli väga palju servimurdeid, 27 geimis kokku 12, millest seitse tegid Kontaveit/Kasatkina ja viis vastased. Esimeses setis oli viies esimeses geimis mõlemal murdepallid. Kuid et vastased realiseerisid neid 8st 1 ning Kontaveit/Kasatkina 2st 2, oligi Eesti/Venemaa paar ees 4:1 ja hoidis nüüd edu lõpuni. Teises setis algasid murded seisul 2:1 ja kestsid seti lõpuni. Et aga murretega alustasid ja lõpetasid ameeriklannad, kuulus neile ka setivõit.

Alles otsustavas setis suutis üks pool võita kõike servigeimid ja see pool oli Kontaveit/Kasatkina. Seisul 5:2 oli vastastel küll kaks murdepalli, aga pärast nende päästmist lõpetasid Kontaveit/Kasatkina võidukalt. Milline oli kohtumise lõpuks murdepallide realiseerimine? Kontaveit/Kasatkina 7st 7 ja vastased 18st 5! Sellist erinevust pole tennisematšis ammu olnud. Ilmselt aitas Eesti/Venemaa paari ka fakt, et nende esimese pallingu õnnestumisprotsent oli 78, muidu ei oleks ilmselt nii palju murdepalle päästetud.

Teises ringis peaks Kontaveidil ja Kasatkinal olema võidetavad vastased Viktorija Golubici (Šveits) ja Sara Sorribes Tormo (Hispaania) näol. Seda muidugi ei tasu arvestada, et Kontaveit võitis üksikmängus Sorribes Tormot 6:1, 6:1, aga seekord peaksid nad Kasatkinaga olema soosikud. Roland Garrosis jõudsid Kontaveit ja Kasatkina 16 parema hulka, nüüd nad saaksid võidu korral sama kaugel.