Koduigatsust tundev Naomi Osaka Euroopa turniiridele nii pea ei sõida

– Naomi Osaka Australian Openi võitjana. / Foto: ChineNouvelleSIPA/Scanpix

Jaapanlanna Naomi Osaka, kes Miami turniiri järel võib tõusta maailma esireketiks, on teatanud, et Euroopa liivaväljakute hooaja esimesel turniiril Stuttgardis ta ei osale ning jätab sel hooajal kõik väiksemad turniirid vahele.

Osaka põhjendas Euroopasse sõiduga viivitamist koduigatsusega. Jaapanit esindav tennisist elab USA-s, aga mitte Miamis, vaid Californias, kuhu ta ilmselt siis pärast praegust turniiri sõidab. Kuigi Osaka seda otseselt ei maininud, polegi tal majanduslikus mõttes kuigi kasulik väiksema auhinnafondiga turniiridel mängida, sest tal on nii tulusad reklaamilepingud, et peab pigem sponsorite meeleheaks rohkem aega veetma reklaamiüritustel. Pealegi on Stuttgardi turniiri peasponsor Porsche, aga Osakat toetab Nissan – võib-olla jaapanlanna ei tohigi konkurendi võistlusel mängida?

Kaks aastat tagasi, kui Stuttgardi turniir viimati toimus, tegi Osaka seal kaasa, kuid vigastuse tõttu andis poolfinaalis loobumisvõidu Anett Kontaveidile.

Miamis alustas Osaka turniiri täna 2. ringist ja võitis suhteliselt napilt Ajla Tomljanovici (Austraalia) 7:6, 6:4. Osaka võttis oma geimid siis, kui oli õige aeg – esimeses setis murdis nulliga vastase pallingu seisul 4:5 ja võitis tie-break’i 7:3, teises setis pani punkti murdega seisul 4:4. Osaka ja Kontaveit võivad kohtuda ka Miamis, aga selleks peab Eesti esireket võitma kaks mängu ja Osaka veel ühe. Et aga tõusta Ashleigh Barty (Austraalia) asemel esireketiks, peab Osaka jõudma Miamis vähemalt finaali ja lootma, et Barty jääb pidama veerandfinaalis. Kui Osaka võidab turniiri, siis talle piisab, kui Barty ei saaks poolfinaalist kaugemale.