fbpx
Close

Kes võiks takistada Roger Federeri ja Daniil Medvedevi veerandfinaali?

Viiesetiline katsumus on läbi ja Daniil Medvedev võib rõõmustada. / Foto: AFP/Scanpix

Meeste üksikmängus olid teisena asetatud Daniil Medvedevil (Venemaa) laupäevases 3. ringi mängus ärevad hetked, kuid ta tuli 0:2 kaotusseisust suhteliselt kindlalt välja. Kuna jätkab ka Roger Federer (Šveits, 6), siis kolmapäeval oodatakse tema veerandfinaali Medvedeviga, aga kummalgi tuleb alistada veel üks vastane.

Medvedev kaotas Marin Cilici (Horvaatia) vastu kaks esimest setti 6:7 ja 3:6. Pööre toimus kolmandas setis seisul 2:2, kui Medvedev murdis Cilici pallingu ja samas setis veel kaks korda, kuigi vahepeal kaotas ka oma servigeimi. Otsustavas setis toimus veel ootamatu lühiajaline pööre, kui Medvedev ei kasutanud oma pallingul edu 5:0, 40:0 ja seis oli varsti 5:2. Kuid venelasel oli nii suur varu, et tal polnud põhjust närveerida ja lõpuks Medvedev võitis kohtumise 6:7, 3:6, 6:3, 6:3, 6:2.

Federer alistas 3. ringis Cameron Norrie (Suurbritannia) 6:4, 6:4, 5:7, 6:4. Norrie võitis ässad 12:7, aga muus osas oli Federeri palling stabiilsem. Ta lõi esimest servi pisut parema protsendiga, võitis rohkem punkte ning ei teinud ühtki topeltviga (Norrie 7). “Tunnen suurt kergendust, see oli väga raske lahing,” ütles Federer pärast Norrie alistamist. “Kolmanda seti võidu oli ta ära teeninud, ta mängis väga hästi. Tundsin, et olin võimeline hoidma head taset ja olen oma esituse üle väga rõõmus.” Federer tuletas ka meelde, et see on tema viimane slämmiturniir enne 40-aastaseks saamist.

Kes mängijatest võivad nüüd nullida Federer – Medvedevi veerandfinaali? Raskem on kahtlemata venelasel, kelle teel seisab Hubert Hurkacz (Poola, 14). Pärast üllatusvõitu Miami turniiril tabas Hurkaczit kerge mõõn (või ei sobinud talle liivaväljakud), aga Wimbledonis on poolakas mänginud haruldaselt – kolme mängu jooksul pole ta kaotanud settigi ja mitte ühtki oma servigeimi! Veelgi enam, 2. ja 3. ringi mängus polnud Hurkaczi vastastel isegi murdepalli. Kuigi favoriidiks tuleks Medvedevi ja Hurkaczi esimaspäevases 1/8 finaalis pidada siiski venelast.

Federer kohtub 1/8 finaalis Lorenzo Sonegoga (Itaalia, 23), kes on kolme ringi jooksul kaotanud ühe seti. Enne tänavust turniiri ei olnud Sonego võitnud Wimbledonis võitnud ühtki mängu ja pigem on ta itaallastele omaselt olnud tugevam ikkagi liivaväljakutel (tänavune Rooma poolfinalist). Kuid 14 ässa ja esimese servi õnnestumisprotsent 68 laupäevases mängus James Duckworthiga (Austraalia) räägivad selget keelt, et oma pallingul võib Sonego panna Federeri raskustesse,

Põnevusega oodati laupäeval kahe muruväljaku spetsialisti Felix Auger Aliassime’i (Kanada, 16) ja Nick Kyrgiose (Austraalia) heitlust. Kahjuks jäi võitlus pooleli, sest seisul 2:6, 6:1 kanadalase poolt vaadatuna andis Kyrgios kõhulihase vigastuse tõttu alla. “Kahju Nickist, ta mängis esimese seti tõesti hästi. See oli ka ebaõnn paljudele kohale tulnud fännidele, kes lootsid sellest mängust näha huvitavat show’d,” ütles Auger-Aliassime, kellel kaheksandikfinaalis läheb raskeks, sest ta kohtub neljandana asetatud Alexander Zvereviga (Saksamaa).

scroll to top