Kenneth Raisma võitis raske mängu ja jõudis poolfinaali!

Kenneth Raisma Eesti meistrivõistluste finaalis. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Ühel päeval kaks üksikmängu pidanud Kenneth Raisma alistas Monastiri 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiri veerandfinaalis Alibek Katšmazovi (Venemaa, ATP 807.) 6:3, 6:4 ja jõudis poolfinaali.

Mäng oli märksa raskem kui numbrid näitavad ja kestis vaid seitse minutit vähem kui kaks tundi. Raismal oli peaaegu igas vastase servigeimis murdepall (tegelikult ainult kahes geimis ei olnud), kuid kokkuvõttes suutis ta murda vastase servi kolmel korral ja sellest piisas, sest oma pallingu kaotas eestlane vaid ühe korra.

Esimeses setis õnnestus Raisma murre alles seisul 4:3, kuigi enne oli tal olnud juba kahes geimis kokku kolm murdepalli. Teises setis läksid vastase servigeimid üha pikemaks ja kokkuvõttes mängiti Katšmazovi pallingul 86 ja Raisma pallingul ainult 58 punkti, ehkki eestlane servis vastasest isegi korra rohkem. Nii võib mängu iseloomustada, et Raismal oli selge paremus, aga see lõpuks realiseerus alles seisul 4:4, kui ta Katšmazovi servi setis teist korda murdis. Raisma oli ise kaotanud servigeimi seisul 1:0.

Raisma servis veerandfinaalis stabiilselt. Ta lõi küll ainult ühe ässa, aga ei teinud ühtki topeltviga ja esimese servi õnnestumisprotsent oli 69. Vastane lõi 3 ässa, aga tegi ka 4 topeltviga ja sai esimest servi sisse 60%. Kõige huvitavam on murdepallide statistika: Raisma 14st 3 ja Katšmazov 1st 1!

Poolfinaalis kohtub Raisma 8ndana asetatud 27-aastase Tomaš Lipovšek Puchesiga (Sloveenia), kes asub maailma edetabelis 618. kohal.

Esialgse info kohaselt Raisma ja Kristjan Tamm reedel paarismängu veerandfinaali ei mängi, kõik neli kohtumist lükati homsele.