Kenneth Raisma alistas Aafrika tennisetalendi ja jõudis Monastiris veerandfinaali

– Kenneth Raisma / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kenneth Raismal oli Monastiri 15 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiri teises ringis eksootiline vastane Elevandiluurannikult (Cote d’Ivoire), keda eestlasel õnnestus võita 6:4, 7:5 ja sellega pääseda veerandfinaali.

18-aastane Eliakim Coulibaly on tõesti pärit riigist, mille tennisetasemest me ei ole midagi kuulnud, aga hetkel asub noormees maailma juunioride edetabelis 34. kohal, millega ta on paremuselt teine aafriklane. Nii ei tohtinud Raisma täna ka alahinnata vastase 1714. kohta ATP edetabelis, sest täiskasvanute turniiridel on Coulibaly veel vähe mänginud. Istanbuli turniiril pääses Coulibaly põhitabelisse tänu sellele, et kolm kohta on eraldatud parematele juunioridele.

Ning tulemuse põhjal võiks öelda, et ei alahinnanudki. Raisma alustas kohe servimurdega, aga andis ka võidetu teises geimis tagasi. Ent seisult 4:4 valitses Raisma täielikult. Kahe geimi peale kokku loovutas Raisma kolm punkti ja see sisaldas ka servimurret.

Teises setis murdis Raisma taas esimesena, kui läks ette 3:2. Eestlane juhtis 5:3 ja seisul 5:4 sai servida matši võiduks. Veelgi enam, Raisma oli ees juba 40:15 ja omas kaht matšpalli, aga aafriklane suutis geimi võita. Õnneks sellise võimaluse mahamängimine Raismat ei heidutanud. Järgmises geimis kaotas ta esimese punkti, aga pärast seda kuni mängu lõpuni vaid veel ühe. Nii tuli vastumurre ja nulliga oma servi hoidmisega võidu vormistamine.

Raisma lõi 2 ässa, tegi 3 topeltviga ja lõi esimest servi sisse 59%. Vastasel olid numbrid paremad (4-1 ja 65%), kuid taas oli Raisma edukam esimese pallingu punktide võitmisel – vastavalt 68 ja 60%. Nii suurt servi ülekaalu nagu eilses 1. ringi mängus Raismal siiski polnud.

Raismal on reedel tihe tööpäev. Tal seisab täna ees ka veerandfinaal venelase Alibek Katšmazovi (ATP 807.) vastu ja paarismängu teise ringi kohtumine, kus tema partner on Kristjan Tamm. Muide, samuti 18-aastane Katšmazov lülitas hommikul välja esimesena asetatud Skander Mansouri (Tuneesia).

Neist mängudest teatame hiljem eraldi uudises.